Horácký fotbalový klub Třebíč

Výjezd na utkání reprezentace

V úterý 16. 11. 2021 se konal výjezd na reprezentační utkání kvalifikace na MS 2022 v Kataru mezi domácím Českem a Estonskem. FAČR dal k dispozici lístky zdarma pro mládežníky a jejich doprovod, a tak jsme oslovili naše kategorie od přípravek po dorost. Zájem byl velký, a tak kluby HFK Třebíč a Náměšť nad Oslavou společně vypravily autobus pro 57 lidí. Autobus se do posledního místa zaplnil. Odjíždělo se kolem 17h, zápas měl v Generali Česká pojišťovna Areně (Letná Praha) výkop ve 20:45. Začátek zápasu jsme s rezervou stihli a usadili se do rohu za českou bránu. První poločas pro nás nebyl tak zajímavý, jelikož se hrálo na polovině Estonska. Ti se prezentovali pouze jednou střelou, a tak jsme přivítali poločasovou přestávku a občerstvení dobrou klobásou. Jídlem posilnění jsme sledovali zlepšený výkon české reprezentace v druhém poločase, tentokrát se hrálo na polovině blíže k nám. Po gólech Brabce a Sýkory nás nakonec potěšil i výkon a výsledek 2:0. Z tohoto výsledku měli o to větší radost 2 kluci, kteří tipli přesný výsledek zápasu v autobusové tipovačce, která proběhla po cestě do Prahy, a tak na výletě ještě vydělali. Bohužel v souběžně hraném utkání Wales remizoval s Belgií 1:1, a tak jsme zůstali na 3. místě tabulky. Troufnu si říct, že většina kluků byla na tak velkém zápase poprvé a byl to pro ně velký zážitek. Navzdory chladnému počasí, návštěvě 10 076 diváků (pouze 53 % kapacity stadionu) a pozdnímu příjezdu musíme výjezd hodnotit pozitivně. Vždyť Češi vyhráli a další den byl státní svátek, takže jsme výlet mohli dospat.