Horácký fotbalový klub Třebíč

Muži: V Chotěboři se body dělily

Třebíč přijela  do Chotěboře oslabená o tři hráče základní sestavy, z různých důvodů chyběli Karásek, Uličný a střelec minulého kola Maleta. Již v 2. minutě mohlo jít HFK do vedení Hošek dobře zahrál přímý kop na zadní tyč, ale osamocený Florián z malého vápna nemířil přesně. Od té doby převzali otěže utkání domácí a odměnou jim byl vstřelný gól. V 11. minutě si Janda našel centrovaný míč z levé strany do vápna, ryhlou kličkou se uvolnil a tvrdou střelou k tyči otevřel skóre utkání 1:0. Chotěboř z následné převahy druhý gól nepřidala. Aby toho pro hosty nebylo málo, tak v 33. minutě musel vystřídat zraněný Hošek. V 42. minutě z ojedinělé akce HFK vyrovnalo. Florián dlouhým nákopem z půlky našel na vápně Durdu, který sklepl míč na Válka a ten krásnou střelou vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první. Domácí tlačili, ale bez gólového výsledku. A tak přišel trest v podobě druhé branky Třebíče. Válek zahrál přímý kop ze strany, na který si naběhl osamocený Sáček a s trochou stěstí poslal HFK do vedení 1:2. Chotěboř po obdržené brance ještě víc přidala a přicházely i šance. V té nejvetší po rohovém kopu trefil Somerauer jen tyč. Tentýž hráč si náladu spravil v 82. minutě, kdy nikým neatakovaný na penaltě zakončil nůžkami centr ze strany do šibenice. O dvě minuty později mohli domácí skóre otočit, ale proti byl Sedláček, který vykopl míč z brankové čáry. V 88. minutě měl na kopačce rozhodující  gól Sáček.  Přímý kop ze strany opět zahrál výborně Válek, ale Sáček sám na malém vápně mířil vedle domácí branky. Utkání tak skončilo remízou 2:2.