V úvodním kole krajského přeboru se HFK Třebíč utká na hřišti v Žirovnici s místním FC Slavojem. Utkání se hraje v sobotu 10.8.2019 v 16:30 hod.
V uplynulém ročníku Žirovnice skončila na 10. místě s 31 body a HFK Třebíč na 11. místě s 28 body. Co se týče vzájemných utkání, tak Třebíč prohrála s Žirovnicí na domácím hřišti 0:2, v jarní odvetě pak remízovala v Žirovnici 5:5. Třebíč měla v uplynulém ročníku krajského přeboru druhou nejhorší obranu, když v 26 utkáních inkasovala 66 branek, což je 2,5 branky na zápas!
Třebíčský trenér Petr Kylišek se nechal v Třebíčském deníku slyšet, že Třebíč nechce být v nadcházejícím ročníku za otloukánky a chce hrát klidný střed tabulky. I když Třebíč posílila v ofenzívě, defenzíva jej ale stále trápí.
V kádru Třebíče přes léto nedošlo až tak k výrazným hráčským změnám. Odešli na volný přestup Renát (Šebkovice), Pecka (Výčapy) a dorostenci Šplíchal (Moravské Budějovice), Vojtěch Bence (Okříšky). V přestupním termínu byli na podzimní část fotbalových soutěží uvolněni Sáček (Rokytnice n. Rok.), Benáček (Budišov-Nárameč) a Ondřej Uličný (Horní Újezd). Směrem do klubu přišli Tomáš Válek ze Slavoje Polná a Petr Ošmera z Přibyslavic. V obou případech se jedná o hráče, kteří již v minulosti v Třebíči působili.
Přípravná utkání HFK Třebíč: Dobronín 5:1, Stará Říše 3:3, Třešť 5:1, 1. FC Jemnicko 3:2.
K minimálním změnám také došlo v mužstvu Žirovnice. Přišel Smejkal z Dačic a Vít Kučera z FK Jindřichova Hradce. Odchody směrem ven z klubu nebyly žádné.
Přípravná utkání Žirovnice: Jihlava B 0:0, Velké Meziříčí 0:10 (v obou případech Perleťový pohár), Jindřichův Hradec 3:6, Humpolec 2:0.