Po odloženém úvodním jarním kole, které měla Třebíč odehrát ve Strání, zahájí divizní soutěž tuto sobotu 24.3.2018 v 15:00 hod. se Ždírcem na umělé trávě v Třebíči. Třebíč na podzim prohrála ve Ždírci 2 : 0, takže sobotnímu soupeři má co oplácet.
V kádru „A“ mužstva došlo přes zimu k několika změnám, kdy skončil trenér Michal Sobota, který odešel do rakouského Retzu, následně se však stal sekretářem druholigového Znojma. Na jeho místo vedení HFK Třebíč přivedlo trenéra Petra Vašíčka z Blanska, kterého známe již z předešlého působení v našem klubu.
V hráčském kádru došlo k těmto nejzásadnějším změnám: do Ivančic odešel Kafoněk. Naopak do Třebíče přišel brankář Matěj Rychetský z Líšně, hostování prodloužil Beránek z Varnsdorfu, který bude u mužstva dále působit jako hrající asistent trenéra. Vedení HFK dále zrealizovalo přestup těchto cizinců: do obrany přišel Abdel Walid Yacoubou z amerického klubu Barca FC. Dále přišli tři hráči z prvoligových klubů Trinidadu a Tobaga,  Mickaeel Jem Gordon z klubu Central FC, Xavier Kyle Rajpaul z klubu St. Anns Rangers a Seon Je Paul Thomas z klubu North East Stars. Vedení dále jedná o přestupu Filipa Kruly, odchovance hostěradického a miroslavského fotbalu, který momentálně působí ve Zbrojovce Brno. Přestup by měl být dotažen zítra v pátek .23.3.

Dorosty odehrají své první jarní soutěžní utkání v neděli 25.3., kdy na umělé trávě v Třebíči přivítají hráče FC Velkého Meziříčí. Starší dorostenci začínají v 10:00 hod. a mladší dorostenci v 12:15 hod.

Utkání B mužstva v Budišově bylo odloženo na úterý 1.5.2018 se začátkem v 16:30 hod.