Utkání se hrálo za optické převahy domácích. Ovšem druhý tým tabulky se do výraznějších šancí nedostával. Výjimkou byla tvrdá střela Kurušty ze 13 metrů, ale s tou si Doležal v brance HFK Třebíč poradil. Největší šancí prvního poločasu měl však hostující benjamínek Novotný, ale jeho pumelici zastavila tyč. „Byl to zatím náš nejpovedenější zápas jara. Se druhým týmem jsme sehráli vyrovnanou partii a do výraznějších šancí jsme Zábřeh nepouštěli,“ těšilo třebíčského trenéra Libora Zelníčka.

Jeho svěřenci vzdorovali i po změně stran a od nerozhodného výsledku je dělilo 17 minut. To Severomoravany vysvobodila parádní trefa Binara z 35 metrů, která se od břevna odrazila za brankovou čáru.  „Byla to smůla. Takhle se to většině hráčů povede, když ne jednou za život, tak třeba jednou ze sta pokusů,“ komentuje rozhodující gól zápasu hostující kouč.

Pojistku Zábřehu přidal o deset minut později Kovář, který si ve vápně naběhl na Prokešův centr a hlavou uklidil míč do sítě. „Už po prvním inkasovaném gólu to bylo pro nás složité. V této soutěži první branka hraje velkou roli a my takovou sílu nemáme, abychom to otáčeli,“ posteskl si třebíčský lodivod.

Podle jeho slov ale Třebíč získat bod při troše štěstí mohla. „Za určitých okolností se tady plichta uhrát dala. Těsně před Binarovou trefou jsme si na lavičce říkali, že když přežijeme ještě pět minut, tak to dokážeme, ale pak nám soupeř tou povedenou trefou zatlačil oči. My jsme už neměli šanci s tím něco udělat,“ uzavřel hodnocení Zelníček.

Branky: 73. Binar, 83. Kovář.

Sestava Zábřeh:
Šustr – Kovář, Binar, Swiech, Koutný – Švábík (67. Perútka), Voves, Rajnoha, Kurušta – Prokeš (85. Krejčí), Pospíšil (57. Šturma).

Sestava Třebíč:
Třebíč: Doležal – P. Chalupa, M. Chalupa, Havránek, Dobrovolný – Podzemský (87. Benda), Komínek, Chlup, Konate (87. Rybníček) – Novotný, Boya (71. Oura).

Rozhodčí: Ondráš – Tomanec, Ogrodník.
Delegát: Holík.
ŽK: 1 (69. Koutný) – 3 (33. Konate, 58. Podzemský, 77. Dobrovolný).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 180.