Třebíč odčinila prohru z minulého týdne v Hulíně, když na domácím hřišti porazila B tým Sigmy Olomouc 2 : 0 brankami Bognera a Dočekala.

Branky: 26. Bogner, 70. Dočekal.

Sestava Třebíč:
Konvalina – Vavřík, Komínek, Rychetník, Chalupa – Bagnon, Benda – Peručica (69. Šmíd), Duba, Dočekal (92. Karásek) – Bogner (88. Novotný).

Sestava Olomouc B:
Spurný – Seibert, Kotouč, Jemelka, Hýbl – Látal (46. Štěpán), Richter, Ambrozek, Hladík (82. Schlimbach) – Schmidt (66. Vychodil), A. Ševčík.

Rozhodčí: Trávníček – Vojáček, Kondler.
Delegát: Šoukal.
ŽK: Vavřík, Duba, Bagnon – Kotouč, Richter, Seibert, Hýbl.
Diváků: 150.

Hosté byli po celé utkání herně lepším mužstvem, gólově se ale nedokázali proti dobře organizované obraně domácích prosadit. Domácí naopak dokázali chyby v hostující obraně dokonale potrestat. Třebíč se ujala vedení 1 : 0 v 26. min., když po chybě stopera Kotouče se zmocnil míče Bogner a střelou přes vyběhnuvšího Spurného skóroval. Druhý gól Třebíč přidala ve druhém poločase v 70. min., kdy Chalupa přihrávkou mezi olomouckými stopery našel naběhnuvšího Dočekala, který přízemní střelou překonal vyběhnuvšího Spurného. V 83. min. byl blízko gólu střídající Šmíd, v nadějné střelecké pozici ale mířil pouze do dobře postaveného olomouckého obránce. Hosté si vytvořili  největší gólovou příležitost v 85. min., kdy po zahrané standardce Štěpána hlaviškoval střídající Schlimabach, jeho jistý gól ale zlikvidoval, dnes výborný, Konvalina v bance domácích. V samém závěru utkání mohl opět skórovat Šmíd po přihrávce Karáska, tentokrát ale Spruný v brance hostí vytáhl výborný zákrok a střelu Šmída vyrazil.

„Kluci zápas úžasně odmakali. Olomouc jako profesionální tým má proti nám obrovskou kvalitu. My jsme však vytěžili z minima maximum, měli i štěstí a to se odrazilo na výsledku. Dokázali jsme využít chyb soupeře a sami přečkat jejich šance. Podržel nás brankář a spolehlivě hrála i celá obrana v čele s kapitánem Komínkem. Pochvala ale patří celému týmu, i náhradníkům,“ hodnotí trenér HFK Třebíč Richard Zeman.