HFK Třebíč porazil ve čtvrtečním přípravném utkání Okříšky. Trenér Libor Zelníček postrádal hned několik opor jako stopery Komnínka s Havránkem, bratry Chalupovi i středopolaře Chlupa. I tak si jeho tým s mužstvem z krajského přeboru poradil. „Chyběla nám komplet vězeňská služba a celkem jsme postrádali šest lidí,“ pravil kouč Horáckého klubu.

HFK nastoupil opět v kombinované sestavě, ale přesto měl proti účastníkovi krajského přeboru více ze hry. Domácí převahu vyjádřili střelecky už v prvním poločase, kdy se po dvou dorážkách trefil Florián, který navíc naservíroval gólovou přihrávku Ošmerovi. Po změně stran zvyšoval na 4:0 hlavou po rohu Benda. Okříšky stačily už jen korigovat v závěru střídajícím Molákem, který z boku postupoval sám na Krubu a podél brankáře zakončil.

„Nastoupili jsme komplet bez „vězeňské služby“ a chyběli i bratři Chalupové. I tak jsme utkání zvládli dobře a dali pěkné branky,“ hodnotí třebíčský kouč Libor Zelníček. „Výkonnostní rozdíl byl znát, domácí byli rychlejší. Ale kdybychom měli produktivitu jako oni, mohl by zápas skončit třeba 5:3,“ vystihl po utkání asistent hostujícího trenéra Milan Tekal.

Branky: Florián 2, Ošmera, Bednda – Molák.

Sestava Třebíč:
Kruba (46. Tesař) – Valík (46. Hošek), Mašek, Benda, Oberreiter (46. Staněk) – Ošmera, Svoboda, Podzemský, Rybníček – Novotný, Florián.

Sestava Okříšky:
Fiala – Z. Ryšavý, Brabenec, Jančok, Dubský – Tůma, Dočekal, Rampír, Bastl – Svoboda, Martin Řezáč. Střídali: Miroslav Řezáč, R. Ryšavý, Binka, Molák, Ježek.