Nová Ves

Po vítězství 3 : 2 minulý týden na Vrchovině naše juniorka dokázala bodovat i v Nové Vsi, kde remízovala 1 : 1.

Branky: 74. Bureš – 54. Karásek.

Sestava TJ Nová Ves:
Fuksa – J. Bureš (43. T. Novotný II.), Havlík „K“, T. Novotný I. (78. Košík), Krejčí, M. Novotný, Josef Šandera, Nečas, Starý, P. Šandera, Jan Šandera (46. P. Burešú.

Sestava HFK Třebíč „B“:
Procházka – Pohořilský, Mašek, Houser, Oberreiter „K“, – Lorenc, Benda, Zsihovocs (65. Staněk), Karásek – Kovář (77. Zbožínek), Novotný.

Rozhodčí: Staněk – Šetek, Mach.
ŽK: 1 (79. Josef Šandera) – 2 (27. Zsihovics, 37. Karásek)
ČK: 0 – 0.
Diváků: 120.

HFK Třebíč přijel na horkou půdu do Nové Vsi, kde čekal důrazný, bojovný a výtečný soupeř. Od začátku utkání domácí svými dlouhými nákopy zaměstnávali mladou obranu Třebíče. Třebíč se snažila kombinovat a rychlými přihrávkami eliminovat hru domácích. Nutno uznat, hostitelé byli nebezpečnější. Zahrávali několik standardních situací, kterými ohrožovali mladého brankáře Procházku. Ten se vyznamenal při střele z bezprostřední vzdálenosti, kterou reflexivně zneškodnil, výtečně sbíral nebezpečné centry do šestnáctky, z rohových a přímých kopů. Mladí hráči Třebíče dělali problémy domácím díky své rychlosti, ale do gólových šancí se moc nedostávali. Výjimkou byl Kovář, který váhal se střelou osamocen před brankářem Fuksou, až mu obránce míč zblokoval. Domácí pokračovali v důrazu v osobních soubojích a hernímu tlaku. Skvělá obrana Třebíče fungovala bezchybně a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
Po přestávce tempo domácích opadlo a herně navrch měli fotbalisté z Třebíče. V 54. min. se Karásek nádherně trefil z 25 metrů k tyči a hosté vedli. Mohli přidat i druhý gól, ale Kovář svoji šanci neproměnil. Domácí srovnali v 74. min. Burešem střelou z otočky. Domácí se dostali do hry, ale mohli inkasovat z brejku. Karásek utekl po levé straně, předložil míč střídajícímu Staňkovi, který v tísni nedosáhl na míč na brankové čáře. Ke konci utkání měli domácí ještě dva nebezpečné centry po standardních situacích. Body se však dělily.

Připravoval jsem naše mladé hráče na důrazný fotbal, zkušenosti domácích, nebezpečné centry a bouřlivé prostředí. Mezi 12. -16. min. jsme přežily výborné standardní situace domácích, díky obraně a gólmanovi, ale také štěstí. Tempo domácích postupně opadalo a dostávali jsme se do hry i my. Pravdou je, že první poločas měla Nová Ves navrch. Měli jsme logicky problémy s důrazem v osobních soubojích. Ve druhém poločase jsme převzali taktovku hry my a dali gól. Mohli jsme zvýšit, nedali a přišel trest vyrovnávajícím gólem.

Od 80. minuty obě mužstva chtěli strhnout vítězství na svoji stranu. Dle mého názoru se hrál fotbal velmi kvalitní, s nasazením, s kvalitními obranami.

Nejlepší hráči: Procházka, Houser, Karásek.

Zpracoval: Pavel Němec st.