SK_Spartak_Hulin_120

Bez bodu i vstřeleného gólu. Takto dopadl vstup do odvetné části sezóny pro třetiligové fotbalisty HFK Třebíč, kteří v 18. kole MSFL zavítali do Hulína. O osudu zápasu rozhodl ve 29. min. Zlámal, který tak zajistil v prvním dějství lépe hrajícímu celku ze Zlínského kraje tři body. Hosté už vyrovnat nedokázali, i když měli ve druhém poločase převahu.

Branka: 29. Zlámal.

Sestava Hulín:
Vogl – Vyskočil, Kroča, Číhal, Krhut (73. Müller) – Šrom, Červenka, Kadlec, Laciga, Dvořáček – Zlámal.

Doležal – P. Chalupa, M. Chalupa, Havránek, Dobrovolný – Ošmera, Podzemský, Chlup, Konate – Boya (82. Oura), Florián (37. Novotný).

Rozhodčí: Vojkovský – Priesol, Klíma.
Deletát: Lenfeld.
ŽK: 3 (23. Kadlec, 64. Laciga, 77. Zlámal) – 3 (9. Podzemský, 49. Konate, 59. Ošmera).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 105.

Zápas sousedů v tabulce měl dva rozdílné poločasy. V tom prvním měli více ze hry domácí, kteří začali aktivně a hostující brankář Doležal musel řešit první závar po Lacigově rohu. Následně v 22. min. se dalekonosná přízemní střela Kadlece otřela o pravou tyč Doležalovy branky. Domácí se ujali vedení 1 : 0 v 29. min., když Šromův střelecký pokus skončil za přispění třebíčských zadáků na tyči, odkud se míč odrazil ke Zlámalovy, od něhož míč doputoval za brankovou čáru třebíčské branky. Střelec šťastného gólu měl další příležitost o 10 min. později, když po Krhutově centru k němu doputoval odražený míč, ale tentokrát přestřelil.
Ve druhém poločase se obraz hry přece jen změnil, kdy postupně převzali iniciativu na svoji stranu třebíčští fotbalisté. Nejdříve Ošmerův centr nezužitkoval Boya, když sám před hulínskou brankou přestřelil. Následně nadělal hulínskému brankáři Chlupem centrovaný míč na zadní tyč ze standardní situace, který neudržel ve své moci, nikdo z hostujících hráčů ale nedokázal z možné dorážky zakončit. V závěru mohli domácí přidat pojistku střídajícím Müllerem, ten ale v gólové šance přestřelil. Hostitelé i přes závěrečný nápor Třebíče těsné vedení uhájili.