SK_Hanacka_Slavia_Kromeriz_ctverec

Třebíč vyhrála v Kroměříži 3 : 0 brankami Dočekala, Devaloixe a Komínka z pen. Další penaltu třebíčský Bogner neproměnil.

Branky: 27. Dočekal,  46. Devaloix, 86. Komínek z pen.

Sestava Kroměříž:
Šustr – Čep (15. Látal), Šmerda, Hromek (46. Hynčica), Stratil, Strašák, Silný, Netopil, Budín, Ferko (67. Pavelka), Steiner.

Soukup – Vavřík, Komínek, Rychetník, Chalupa – Benda, Heřmánek – Ošmera, Devaloix (76. Peručica), Dočekal – Bogner (87.Novotný).

Rozhodčí: Vejtasa – Sedláček T., Hanáková. Delegát: Sedláček P. ŽK: 7 – 2. Diváků: 197.

Diváci viděli v Kroměříži fotbal s řadou nepřesností na obou stranách, kde si přece jen lépe vedli hosté z Třebíče a zaslouženě vyhráli 3 : 0. V 25. min. hostující Devaloix zahrával přímý volný kop a jeho umístěnou střelu pod břevno Šustr vytěsnil nad břevno. Třebíč v tomto okamžiku zahrávala tři rohy v řadě a při posledním si na Devaloixův centr na přední tyč naběhl Dočekal, kdy hlavou poslal Třebíč do vedení 1 : 0. Ve 33. min. se po narážečce ocitl v nadějné gólové příležitosti Ošmera, jeho střela ale skončila vedle kroměřížské branky. V samotném závěru prvního poločasu měl na noze gól opět Dočekal, tentokrát jeho střelu Šustr dokázal vyrazit.

Hned v úvodu druhého poločasu se Dočekal prosadil po levé straně hřiště a svojí přihrávkou vybídl ke skórování Devaloixe. Ten umístěnou střelou k tyči nedal Šustrovy šanci a poslal Třebíč do dvoubrankového vedení. Domácí poprvé vážněji ohrozili třebíčskou branku až v 59. min., kdy střelu Silného z přímého volného kopu Soukup výborným zákrokem vytěsnil na roh. Na druhé straně měla v 66. min. Třebíč výhodu pokutového kopu za ruku jednoho z bránících domácích hráčů. Bognerovu přízemí střelu ale Šustr vyrazil. Domácí si vytvořili další brankovou příležitost v 78. min., Silný ale mířil mimo tyče třebíčské branky. Rozhodnutí přišlo v 86. min., kdy Ošmeru v pokutovém území fauloval Šustr a druhou nařízenou penaltu tentokrát Komínek bezpečně proměnil.