SK_Hanacka_Slavia_Kromeriz_120

Třebíč má za sebou nepovedené utkání v Kroměříži, když prohrála vysoko 5 : 1. O debaklu rozhodly zejména individuální chyby třebíčských hráčů. Navíc Dočekal neproměnil pokutový kop.

Branky: 8. a 54. Ševčík, 32. a 78. Žák, 75. Terko – 74. Ošmera.

Sestava Kroměříž:
Šustr – Jeleček, Látal (67. Krška), Kašík, Hromek, Žák (82. Chytil), Matoušek, Swiech, Budín, Nevřala (61. Ferko), Ševčík.

Matiášek – Bagnon, Komínek, Havránek, Dobrovolný – Ošmera, Chlup, P. Chalupa, Kelbler (86. O. Uličný) – Fall (46. Dočekal) – Dogui (69. Kostelecký).

Rozhodčí: Trávníček – Vojáček, Polanský.
Delegát: Holík.
ŽK: 1 (84. Budín)– 3 (16. Dogui, 60. Dobrovolný, 60. Chlup).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 239.

Domácí začali dobře a již v první minutě utkání musel Matiášek likvidovat brankovou příležitost Ševčíka. Ten se ale dokázal prosadit v 8. min., kdy střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání. Vyrovnat mohl Dogui, který postupoval sám na brankáře a snažil se jej podstřelit, ale míč zůstal Šustrovi pod nohama. Kroměříž měla další příležitosti, ale dva pokusy Žáka brankou neskončily. Ve 32. minutě tentýž hráč ale již zvýšil na 2 : 0, když střelou z hranice pokutového území nedal Matiáškovi šanci. Neuběhlo ani deset minut ze druhého poločasu a do listiny střelců se podruhé zapsal Ševčík. Třebíči svitla naděje v 74. minutě, kdy snížil na 3:1 po individuální akci zakončené na přední tyč Ošmera. Jenomže vzápětí vrátil Hanákům tříbrankové vedení technickou střelou z velkého vápna střídající Ferko. O čtyři minuty později Žák využil chyby hostující obrany a kličkou překonal Matiáška. Další šance jako ta, co měl domácí Matoušek, nebo neproměněná penalta hostujícího Dočekala, který nechal vyniknout Šustra, zůstaly nevyužity.