SK_Sigma_Olomouc_B_120

Třebíč vstoupila do nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy domácí remízou 0 : 0 s B týmem Sigmy Olomouc.

Kotnour – P. Chalupa, Komínek, M. Chalupa, Š. Svoboda – Dobrovolný, Chlup, P. Svoboda, Ošmera – Podzemský (31. Kostelecký, 88. Havránek), Štourač (74. Florián).

Sestava Olomouc „B“:
Bárta – Texl, Štěrba, Svozil, Hála – Buchvaldek (63. Stříž), Habusta, Richter, Kalvach, Vichta (83. Fišer) - Schmidt (73. Žák).

Rozhodčí: Dubravský – Vostřejž, Černý.
Delegát: Vidlák.
ŽK: 3 (14. P. Svoboda, 76. Dobrovolný, 92+ Florián) – 1 (39. Svozil).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 175.

V prvním poločase úvodního kola MSFL si domácí vytvořili dva náznaky gólových šancí po zahrání standardních situací, M. Chalupa a následně i v druhém případě Štourač hlavičkovali nepřesně. Diváci se dočkali první přímé střely na branku až ve 41. min., kdy Kotnour v brance domácích bez problémů kryl střelu Schmidta. Hosté se ocitli v gólové šanci ještě v probíhající poslední minutě prvního poločasu, Kotnour ale nájezd Vichty kryl.
Do druhého poločasu nastoupili mnohem aktivněji hosté z Olomouce a Kotnour musel hned vyrážet pumelenici z kopačky Vichty. V 58. min. mohli jít do vedení domácí, Kostelecký v dobré střelecké pozici ale přestřelil branku hostí. Na druhé straně byli blízko gólu hosté v 67. min., kdy Schmidt nastřelil břevno třebíčské branky. V 77. min. opět zahrozili hosté, kdy střelu střídajícího Žáka, směřující do šibenice, vyrazil Kotnour. Nakonec mohli strhnout vítězství na svoji stranu domácí v 87. min. Po průniku Kosteleckého na pravé straně hřiště ale Ošmera na malém vápně střílel na vzdálenější tyč mimo hostující branku.