vrchovina

V úvodním přípravném utkání na jarní část fotbalové soutěže Třebíč remizovala na domácím hřišti s umělou trávou se šestým týmem divizní tabulky SFK Vrchovinou 2 : 2. Jak proklamoval na úvodním tréninku trenér Zelníček, na začátku zimní přípravy v přípravných utkáních dostanou příležitost zejména hráči širšího kádru A mužstva, z B-týmu a dorostu.

Branky: 26. a 42. Florián – 13. a 89. Trojánek

Kruba – Rybníček, M. Chalupa, Mašek (46. Oberreiter), P. Chalupa – Ošmera, Benda, R. Novotný, P. Malý – Válek (46. Staněk), Florián (46. D. Lorenc).

Rozhodčí: Kučerík – Zsihovics, Navrkal.

Třebíč mohla jít do vedení již ve 3. min., ale po centru Ošmery hlavičkoval Florián v gólové šanci nad branku hostí. Do vedení 1:0 se tak dostali hosté ve 13. min., když po chybné rozehrávce domácích ve středu hřiště se míče zmocnil Trojánek a přízemní střelou z 20 m přesně k tyči překonal Krubu. Domácí byli blízko vyrovnání ve 22. min., když Ošmera prošel z půle hřiště až před branku hostí, jeho dobře mířenou střelu ale gólman hostí stačil vyrazit na roh. Domácí vyrovnali ve 26. min., když se Rybníček prosadil po pravé straně hřiště a přihrávkou před branku našel zcela volného Floriána, který tentokrát svoji šanci bezpečně proměnil. Hosté mohli jít opět do vedení v 29. min., kdy po faulu P. Malého měli výhodu pokutového kopu. Kruba v brance domácích ale střelu R. Sodomky výborným zákrokem vyrazil. Třebíč se dostala do vedení 2:1 ve 42. min., kdy se střelecky prosadil opět Florián svojí výstavní střelou z hranice velkého vápna. Hned v úvodu druhého poločasu hostující Michal nastřelil tyč domácí branky, což se mu podařilo ještě i v 88. min. Hosté vyrovnali v samém závěru utkání, kdy Trojánek z bezprostřední blízkosti prostřelil Krubu.

Trenér Libor Zelníček k utkání:
„Šanci dostali mladí hráči, ti zkušení mají ještě volno. Ze začátku zimy potřebujeme zjistit, jak jsou na tom a někteří kluci se jeví dobře. Příležitost ještě dostanou a uvidíme. Máme měsíc na to, abychom všechny hráče vyzkoušeli a v polovině února ten kádr rozdělíme.“