MSK_Breclav_120

V důležitém utkání o záchranu v Moravskoslezské fotbalové lize porazila třináctá Třebíč, na domácím hřišti, poslední Břeclav 2 : 0 brankami Dočekala a Novotného.

Branky: 70. Dočekal, 90. Novotný.

Procházka – P. Chalupa, Komínek, Havránek (50. Bagnon, 64. Dogui), Klusák – Ošmera, Chlup, Benda, Dobrovolný – Novotný, Dočekal (86. Tsuchiya).

Sestava Břeclav:
Lešňovský – Svoboda, Lysoněk, Vojtěšek (46. Netopilík), Košut – Hloch, Diviš, Simandl, De Carvalho – Presl (72. Radkovič), Světlík (46. Motyčka).

Rozhodčí: Klíma – Kolář, Hanák.
Delegát: Kundelius.
ŽK: 2 (55. Benda, 61. Chlup) – 2 (78. Netopilík, 87. Hloch).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 150.

Třebíč byla v prvním poločase lepším týmem a na rozdíl do Břeclavi si vytvořila několik brankových příležitostí. Již v 8. min. po závaru před břeclavskou brankou se tečovaná střela Novotného otřela o tyč Lešňovského branky. Ve 12. min., po centru Klusáka, střelu Novotného hostující brankář reflexivně vyrazil, Dočekal v dorážce byl ale nepřesný. V 27. min. byl opět v akci hostující brakář Lešňovský, který po křížném centru Klusáka a dobře mířené střele Dočekala výborným zákrokem míč vyrazil. V 37. min. po zahrané standardce domácích hlavičkující Dobrovolný našel před břeclavskou brankou úplně volného Novotného, ten ale míč netrefil.

Hned v úvodu druhého poločasu chybovala domácí obrana a břeclavský Diviš tváří v tvář domácího brankáře Procházky nastřelil pouze břevno třebíčské branky. Následně se Břeclav dostala do hry a v 50. min. měl opět gólovou šanci Diviš, v zakončení byl ale nepřesný. Břeclav neskórovala ani v 53. min., když v ložence přestřelil třebíčskou branku Presl. Po takto neproměněných šancích mohli domácí potrestat břeclavské hráče v 66. min. Po přihrávce Ošmery ale Dočekal svoji gólovou šanci  neproměnil. V 70. chybovala hostující obrana, Dobrovolný postrčil míč Dočekalovi a ten poslal domácí do vedení 1 : 0. Hned na to mohli domácí zvýšit svoje jednobrankové vedení, Dogui ale po zahraném rohovém kopu v jasné gólové šanci nedal. Domácí rozhodli o svém vítězství v poslední minutě utkání, kdy se Ošmera prosadil po pravé straně hřiště a po jeho přihrávce před branku hostí přesně zakončil Novotný.