LG6Z0069

V prvním přípravném utkání porazila Třebíč, na výborně připraveném hřišti v Budišově, Žďár n. Sáz. 5 : 1. V třebíčském dresu se představily tři možné posily z Pobřeží Slonoviny Konate, Amara a Bya, dále Jakub Kunz ze Znojma a po roční pauze zaviněné zraněním se do třebíčské branky vrací Lukáš Zrzavý, když FK Pelhřimov odmítl Martina Matiáška na další působení v třebíčském dresu uvolnit.

HFK Třebíč – FC Žďas Žďár n. Sáz. 5 : 1 (2 : 0)

Branky: 5. a 25. P. Svoboda, 47. a 80. Válek, 67. Kunz – 75. Otoupalík.

1. poločas: Zrzavý – Kunz, P. Chalupa, Mašek, Dobrovolný – P. Svoboda – Linhart, Amara, Podzemský, Konate – Bya.
2. poločas: Zrzavý – Matějek, P. Chalupa, Mašek, Zbožínek – Kunz, Hošek, Sedláček, Kostelecký – Válek, Staněk.

Třebíč se ujala vedení 1 : 0 již v 5. min., když přihrávka Konateho z levé strany prošla podél celé branky hostí a na zadní tyči volný P. Svoboda pohodlně otevřel skóre utkání. V 25. min. opět P. Svoboda, tentokrát po přihrávce Linharta z pravé strany, nechytatelným angličanem na přední tyč zvýšil na 2 : 0.
Třebíč, která byla lepším mužstvem, hned v úvodu druhého poločasu zvýšila již na 3 : 0, když se střelecky prosadil Válek. Následně tentýž hráč nevyužil další dvě brankové příležitosti. V 67. min. Hošek vyslal do samostatného úniku Kunze, který střelou na zadní tyč zvýšil již na 4 : 0. Žďáru se podařilo snížit na 4 : 1 v 75. min. dobře umístěnou střelou Otoupalíka. Následně na druhé straně žďárský brankář vychytal tváří v tvář Staňka po jeho samostatném úniku. Konečnou podobu výsledku na 5 : 1 dal v 80. min. Válek, který se po samostatném úniku trefil v tomto utkání podruhé.