fc_zbrojovka_brno_160_116

Zbrojovka potvrdila roli favorita a ve 2. kole FAČR zvítězila v Třebíči 4 : 0. O výsledku de facto rozhodla 39. a 40. min., kdy se hosté střelecky prosadili hned dvakrát.

Branky: 40. a 71. (pen.) Mezlík, 39. Pašek, 73. Markovič.

Sestava HFK Třebíč:
Kotnour – P. Chalupa, Komínek, Havránek, Š. Svoboda – M. Chalupa – Ošmera, P. Svoboda (82. Podzemský), Chlup, Dobrovolný (85. Kostelecký) – Štourač (72. Florián). Trenér Zelníček.

Sestava FC Zbrojovka Brno:
Doležal – Buchta, Košťál, Jugas – Hyčka (46. Fischer), Mezlík, Kaščák, Lutonský – Vávra (46. Zavadil), Pašek, Šumbera (61. Marković). Trenér Kotal.

Rozhodčí: Jílek – Dobrovolný, Kotalík.
ŽK: 1 (63. P. Svoboda) – 0.
ČK: 1 (69. Š. Svoboda) – 0.
Diváci: 430.

Ve vytrvalém a hustém dešti se Zbrojovka snažila od začátku diktovat tempo hry a zejména Mezlík svými střeleckými pokusy ohrožoval branku domácích. Hra se ale postupem času vyrovnala a domácí měli velkou šanci ke skórování v 18: min., kdy po zahraném rohovém kopu Chlupem na přední tyči promáchl Štourač a míč prosvištěl malým vápnem hostí. Skóre utkání otevřela Zbrojovka ve 39. min., kdy po centru Buchty z pravé strany Pašek hlavou na zadní tyč překonal Kotnoura v brance domácích. O minutu později domácí obrana nechala prostor Mezlíkovi a ten z kruhu velkého vápna přesnou střelou k tyči zvýšil na 2 : 0 pro hosty.
Ve druhém poločase si Zbrojovka bez větších problémů hlídala náskok hodně vzruchu přinesla až 70. min. Po střele Kaščáka, kterou Kotnour vyrazil pouze před sebe, rozhodčí Jílek odpískal hodně problematický faul Š. Svobody na dobíhajícího Markoviče a kopala se penalta. Navíc Š. Svoboda uviděl červenou kartu. Penaltu se štěstím, když Kortnour byl hodně blízko k úspěšnému zákroku, proměnil Mezlík a zvýšil tak již na 3 : 0 pro hosty. Tato situace domácí rozhodila a o dvě minuty později srbský střelec Markovič upravil skóre na konečných 4 : 0 pro Zbrojovku Brno.