Otrokovice

Třebíč na domácím hřišti nepotvrdila výhru v Blansku a neuhájila tak 1. místo v tabulce MSFL. Třebíči absolutně nevyšel první poločas, ve kterém inkasovala tři branky.

Branky: 13. Duba, 59. Chalupa – 24. Ponížil, 40. a 45. Plšík.

Konvalina – Benda, Komínek, Rychetník, Chalupa – Bagnon – Šmíd (45. Houser), Duba (32. Novotný), Dočekal, Heřmánek – Bogner.

Sestava Otrokovice:
Juřík – Němec (74. Zach), Jurák, Dekleva, Jasenský – Foltýn, Ponížil (90.Juhás), Šuranský, Bahounek (64. Hradil) – Vavruška, Plšík.

Rozhodčí: Slabý – Lakomý, Svoboda. Delegát: Kundelius. ŽK: 3 (83. Bogner, 85. Bagnon, 90. Komínek) – 5 (5. a 60. Foltýn, 68. Vavruša, 73. Ponížil, 89. Plšík). ČK: 0 – 1 (60. Foltýn). Diváků: 154.

Třebíč se ujal vedení 1 : 0 již v 10. min. po střele Dočekala, kterou Juřík s námahou vyrazil a Duba z následné dorážky usměrnil míč za záda otrokovického brankáře. Následně Otrokovice začaly domácí hráče přehrávat zvýšeným důrazem a tvrdostí, někdy i za únosnosti míry, kdy Duba musel střídat již ve 32. min. pro zranění nakopnutého kotníku. Navíc domácí propadli i při standardních situacích hostí. Hosté vyrovnali na 1 : 1 ve 24. min. po dlouhém autovém vhazování do velkého vápna domácích, kdy Ponížil hlavičkoval do břevna domácí branky a následně z dorážky opět hlavou usměrnil míč za záda Konvaliny. Ve 40. min. měli hosté výhodu standardky z pravé strany a po centru do malého vápna, kdy míč propadl mezi stojícími obránci domácích, se nejlépe orientoval Elšík a poslal hosty do vedení 2 : 1. Navíc hosté mohli vstřelit další gól ve 42. min. opět po dlouhém autovém vhazování, Ponížil tentokrát hlavičkoval pouze do tyče domácí branky. Hostům se ale podařilo skórovat ještě v samém závěru prvního poločasu, kdy po přihrávce Foltýna střelou na vzdálenější tyč Elšík překonal Konvalinu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a v 51. min. pro rohovém kopu otrokovický Juřík vytěsnil Komínkovu hlavičku na břevno a následný rohový kop. Domácí snížili na 3 : 2 v 59. min., kdy po přihrávce Bagnona nedal Chalupa svojí nekompromisní střelou Juříkovi žádnou šanci. Následně od 60. min. měli domácí výhodu o jednoho hráče navíc, kdy se po druhé žluté poroučel do sprch hostující Foltýn. Domácí byli blízko vyrovnání v 70. min., ale Juřík výborným zákrokem vytěsnil Chalupovu hlavičku na roh. O dvě minuty později na druhé straně posoudil hlavní rozhodčí zákrok Komínka na Elšíka jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Jasenského penaltu ale Konvalina bravurně vyrazil. Následně v 75. min., po přihrávce Novotného, se dostal do gólové šance domácí Dočekal, jeho střela ale skončila mimi otrokovickou branku. Z následného tlaku domácí již nic nevytěžili a tak si všechny tři body z Třebíče odvezly Otrokovice.