FC_Velke_Mezirici_ctverec

Třebíč, po velmi dobrém výkonu, porazila na domácím hřišti Velké Meziříčí 3 : 1. Hosté si vytvořili převahu až v samotném závěru utkání, z které vytěžili pouze jediný gól.

Branky: 10. Duba, 44. Chalupa, 47. Heřmánek – 81. Dolejš.

Soukup – Vavřík, Komínek, Benda, Chalupa (80. Karásek) – Bagnon, Heřmánek – Ošmera, Duba, Dočekal (85. Šmíd) – Bogner (89. Novotný).

Sestava Velké Meziříčí:
Kruba – Čermák (73. Souček), Šimáček, Kriegsmann, Krejčí (46. Puža) – Dolejš, Šuta, Smejkal, Demeter – Simr, Mezlík.

Rozhodčí: Vostrejž – Pfeifer, Sedláček. Delegát: Mlsna. ŽK: 1 (Bogner) – 2 (Kriegsmann, Smejkal). Diváků: 363.

Domácí začali velmi aktivně a ujali se vedení 1:0 již v 10. min.Ošmera svojí přihrávkou na přední tyč našel dobře postaveného Dubu, který poprvé v utkání překonal Krubu. Domácí mohli zvyšovat na 2:0 v 15. min., kdy Duba vyslal do samostatného úniku Bognera, ten ale ztroskotal na vyběhnuvším Krubovi. Další brankovou příležitost měli domácí ve 33. min., kdy Bagnon vyslal mezi stopery na zteč hostující branky Vavříka, ten ale střílel pouze do vyběhnuvšího Kruby. Domácí poslal do dvoubrankového vedení Chalupa ve 44. min. , který výstavní střelou do šibenice nedal Krubovi žádnou šanci.

I úvod do druhého poločasu vyšel domácím na výbornou. Ve 47. min. se Heřmánkovi rozevřela hostující obrana, a ten střelou zpoza velkého vápna zvyšoval na 3:0. V následujících minutách domácí přenechali iniciativu hostům a v 53. min. dalekonosnou přízemní střelu Demetera na zadní tyč Soukup s námahou vytěsnil na roh. V 55. min. rohový kop hostí propadl ke střídajícímu Pužovi, ten však v ložence přestřelil. Další příležitost měli hosté ke skórování v 79. min., Soukup ale v brankových šancích vychytal jak Mezlíka, tak i Simra. Hosté se dočkali branky v 81. min., kdy Soukupa překonal Dolejš a dal tak konečnou podobu výsledku na 3 : 1.