FC_Velke_Mezirici_ctverec

V posledním domácím utkání tohoto soutěžního ročníku Třebíč porazila regionálního rivala FC Velké Meziříčí 2 : 1. O svém vítězství Třebíč rozhodla ve druhém poločase brankami Dočekala a Chlupa.

Branky: 54. Dočekal, 60. Chlup – 77. Demeter (PK).

Soukup – P. Chalupa, Komínek, M. Chalupa, Klusák – Ošmera, Chlup, Benda, Dobrovolný (75. Novák) – Florián (43. Novotný), Dočekal (86. Bagnon).

Sestava Vel. Meziříčí:
Invald – Mich. Souček, Šimáček, Mil. Souček, Krejčí – Dolejš, Smejkal, Šuta, Puža (63. Kratochvíl), Demeter – Simr.

Rozhodčí: Ogrodník – Dohnálek, Drozdy.
Delegát: Beneš.
ŽK: 2 (22. Dočekal, 82. Ošmera) – 3 (17. Krejčí, 67. Demeter, 85. Dolejš).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 210.

Hosté se v prvním poločase představili jako lepší mužstvo a vytvořili si tři gólové šance. Nejprve již v 7. min. Demeter nastřelil břevno domácí branky. V 25. min. se Demeter představil podruhé v akci, tentokrát ho tváří v tvář reflexivním zákrokem vychytal Soukup. Následně hned na to Dolejš nastřelil tyč třebíčské branky. Hned na začátku druhého poločasu měli hosté další brankovou příležitost. Simr se obtočil kolem Komínka, mířil však do dobře postaveného Soukupa. Následně konečně patřily minuty domácím. Hosté špatně rozehráli přímý volný kop a z následného rychlého protiútoku, po přihrávce Klusáka, Dočekal tváří v tvář překonal Invalda a poslal tak domácí do vedení 1 : 0. O šest minut později domácí vedli již 2 : 0, když Chlup svojí dalekonosnou přízemní střelou k tyči nedal Invaldovi žádnou šanci.

Hosté se dostali opět do hry v 78. min., kdy kopali po faulu na Smejkala pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Demeter a snížil na 2 : 1. Následně si hosté vytvořili další šance k vyrovnání. Nejprve Simrovu šanci v gólové šanci zbokoval P. Chalupa, následná střela střídajícího Kratochvíla jen těsně minula třebíčskou branku. V samém závěru Soukup výborným zákrokem vytáhl jasný gól Demetera, na druhé straně Ošmera tváří v tvář nepřekonal na přední tyči Invalda.