V prvním přípravném utkání na jarní část divizní soutěže Třebíč prohrála doma s Rosicemi 2 : 5. Domácí po povedeném prvním poločase vedli 2 : 1. Ve druhém poločase ale zkušení hosté dokázali využít hrubé chyby domácích a v rozmezí 10 minut vstřelit čtyři branky.

Branky: 20. Macek, 43. Florián – 7. Pazourek, 62. a 72. Drbal, 65. Foral, 67. Přichystal.

Rozhodčí: Rygl L. – Holík, Krejča.

Hagara – Oberreitar, Pecka, Renát, Sáček – Macek, Novák, Maleta, Joussouf, Hronek – Florián. Střídali: O. Uličný, J. Uličný.

Sestava Rosice:
Zádrapa – Chlup, Kršák, Buršík, Vaněk, Moučka, Pazourek, Maleta, Selinger, Drbal, Šíp. Střídali: Černý, Tulaydan, Semrád, Foral, Kozel, Přichystal, Balčirák.

Úvodní poločas nabídl zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. První možnost měl Macek, ale jeho pokus z úhlu vytěsnil rosický brankář Zádrapa na roh. Hosté hrozili zpočátku Malatou, jehož střelu gólman Hagara vykopl. Hostující kanonýr pak přihrávkou před odkrytou bránou oslovil Pazourka, který poslal Rosice do vedení 0 : 1. Domácí odpověděli po propadnutém balonu před brankou hostí, který Macek z hranice malého vápna poslal pod břevno a vyrovnal na 1 : 1. Třebíč otočila stav na 2 : 1 ve svůj prospěch těsně před poločasovou přestávkou, když Florián vystihl malou domů Chlupa a překonal Zádrapu.

Třebíč držela vedení až do 62. min., kdy Drbal nádherným volejem z hranice velkého vápna vyrovnal na 2 : 2. Následně hosté potrestali hrubé chyby domácích a v rozmezí šesti minut přidali další tři branky. Třebíč na tento obrat v utkání odpověď už nenašla.

„Rosice byly lepší, ale naši kluci to fyzicky uhráli. Na první zápas to nebylo vůbec špatné. Musíme samozřejmě zapracovat na taktické stránce a hlavně na obraně. Jsem optimista a věřím, že ti kluci se to naučí,“ zhodnotil premiéru staronový trenér Třebíče Petr Vašíček