FC-Slovan-Rosice-120x90

Třebíč na domácím hřišti na Rosice nestačila. Prohrála vysoko 0 : 4. Hosté rozhodli o svém vítězství na začátku druhého poločasu dvěma slepenými brankami. Za Třebíč nastoupil odchovanec plzeňského fotbalu Adam Beránek, který přišel v pátek na hostování z druholigového Varnsdorfu.

Branky: 10. Selinger, 52. a 54. Přichystal, 88. Moučka,

Sestava Třebíč: Procházka – Gualano, Houser, Karásek, Bence – Valíček (46. Lorenc), Novák, Beránek, Kafoněk (86. Macek) – Maleta, Kovář (70. Renát).

Sestava Rosice: Zádrapa – Černý, Vítámvás, Buršík, Novotný (69. Kršák) – Moučka, Šíp (67. Drbal), Kugler, Pazourek – Přichystal (86. Vaněk), Selinger.

Rozhodčí: Šula – Švehla, Staněk. ŽK: 1 (Karásek) – 3 (Novotný, Šíp, Přichystal). Diváci: 113.

Hosté se ujali vedení 0 : 1 již v 10. min., když domácí nechala na velkém vápně zcela volného Selingra, který umístěnou střelou překonal Procházku. Hosté si vypracovali další šanci v 20. min., kdy opět Selinger šel sám na Procházku, ten ho ale tentokrát vychytal. Domácí špatně kombinovali a prakticky se vůbec nedostali do hry, za zmínku snad jen stojí přízemní střela Nováka po jeho individuální akci, s kterou ale brankář hostí neměl žádné problémy.

Hned v úvodu druhého poločasu Maleta utekl oběma rosickým stoperům, svůj únik ale zakončil střelou vedle na vzdálenější tyč. Naopak přišel trest. V 52. min. hosté zahrávali rohový kop a po centru na zadní tyč Přichystal zvýšil na 0 : 2 pro hosty. O dvě minuty později hosté již vedli 0 : 3, kdy po rozehrané standardce se opět hlavou prosadil Přichystal a de facto rozhodl o osudu utkání. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Kafoněk v 56. min., ale jeho hlavičku směřující do opuštěné rosické branky stačil před bankovou čárou vykopnout Vítámvás. Hosté měli další brankovou příležitost v 65. min., Moučka ale tváří v tvář Procházku nepřekonal. O pět minut později si hosté opět vytvořili brankovou příležitost, Selinger ale v nadějné příležitosti přestřelil. Domácí mohli korigovat nepříznivý výsledek v 79. min., novic v třebíčském dresu Beránek ale v nadějné příležitosti přestřelil. Podobu konečného výsledku na 0 : 4 dal v 88. min. hostující Moučka, kterého nechala domácí obrana v malém vápně bez problémů zpracovat míč a přesně zakončit.