FC_Hlucin_ctverec

Třebíč nebodovala ani ve druhém domácím utkání jdoucím po sobě, když prohrála s Hlučínem 0 : 3. Domácí se museli obejít bez zraněných Vavříka, Duby, Dočekala a Peručici, z pracovních povinností chyběl také Chalupa.

Branky: 10. a 47. Szotkowski, 82. Badalyan.

Konvalina – Houser, Komínek, Rychetník, Karásek – Bagnon, Benda – Ošmera, Heřmánek, Novotný (83. Doležal) – Bogner (83. Novák).

Sestava Hlučín:
Hampel – Lukáš, Massaniec, Heinik, Žižka – Foltýn, Hudeczek, Fišer (83. Jančík), Krejčí (60. Dostál) – Szotkowski, Sasín (68. Badalyan).

Rozhodčí: Páral – Kozubík, Černý. Delegát: Brtníček. ŽK: 0 – 1 (75. Fišer). Diváků: 117.

Hlučín se ujal vedení 1 : 0 již v 10. min., když Žižka svým nadýchaným centrem za obranu domácích našel nabíhajícího Szotkowského, který povedeným lobem překonal vyběhnuvšího Konvalinu. V dalším průběhu prvního poločasu diváci další šance neviděli, až v jeho závěru se do náznaků šancí dostali domácí Ošmera s Bognerem, své možnosti ale nevyužili.

Hosté měli povedený start i do druhého poločasu. Po ztrátě míče domácích ve středu hřiště střelecky disponovaný Szotkowski prošel třebíčskou obranou a tváří v tvář Konvaliny zvýšil na 2 : 0 pro hosty. I za tohoto nepříznivého stavu domácí zvýšili své úsilí ke korekci nepříznivého výsledku a v 53. min. po zdařilém rychlém protiútoku Ošmera nastřelil tyč. V 62. min. po standardce Heřmánka se k odraženému míči dostal Houser, jeho střele ale chyběla patřičná přesnost a razance. Hosté zahrozili v 64. min., kdy se střídající Dostál prosadil svojí rychlostí po levé straně hřiště, jeho střela na zadní tyč ale skončila vedle třebíčské branky. Následně na druhé straně nebezpečnou střelu Bognera na přední tyč do šibenice vytěsnil dobře postavený Hampel na roh. Ke korekci výsledku nevedlo ani nadějné zakončení Housera v 80. min. po zahraném rohovém kopu. Naopak na druhé straně v 82. min., po centru z pravé strany, hosté upravili konečný výsledek na 0 : 3, když zcela osamocený Badalyan před třebíčskou brankou skóroval hlavou.