Logo FC Žďas 130x150

„B“ tým HFK Třebíč porazil v předehrávce prvního jarního kola I. A třídy na domácím hřisti „B“ tým FC Žďasu Žďár n. Sáz. 5 : 2, když o svém přesvědčivém vítězství rozhodl ve druhém poločase. Hrálo se na umělé trávě v Třebíči.

Sestava HFK Třebíč „B“:
Kruba – Sedláček, Houser, Mašek, Zbožínek, Holý, Benda, Hošek, Kovář, Válek, Malý.

Sestava FC ŽĎAS Žďár n. Sáz. „B“:
Pinkava – Gančev, Řeháček, Jelínek, Růžička, Machatka, Nedvěd, Němec, Bojda, M. Filippi, L. Fillipi.

Hosté přijeli do Třebíče posíleni o několik hráčů z „A“ týmu, na hřišti se tato skutečnost ale nijak neprojevila. Třebíčští mladíci se totiž ujali vedení 1 : 0 již v 7. min., kdy Pavel Malý po svém průniku křížnou střelou překonal Pinkavu poprvé. Hosté si vytvořili svoji první brankovou příležitost v 18. min., ale Kruba ji nadvakrát zlikvidoval. Hosté vyrovnali na 1 : 1 po rohovém kopu, kdy se před třebíčskou brankou střelecky prosadil Bojda. Těsně před koncem poločasu se dostal do gólové šance domácí Válek, ale nedal.

Třebíčská juniorka měla výborný vstup do druhého poločasu. Již ve 46. min. Holý svojí přihrávkou vybídl ke skórování Válka, který tentokrát svojí šancí nepohrdl a poslal Třebíč do vedení 2 : 1. Další povedená akce domácích přišla v 51. min. Po rychle rozehraném autu a po ose Hošek, Kovář, Benda, posledně jmenovaný zvýšil na 3 : 1. Další změna skóre přišla v 57. min., kdy Válek přihrává na Malého a ten zvyšuje již na 4 : 1. Do stoprocentní šance se o dvě minuty později dostal Válek, ale nedal. V 85. min. udělal chybu gólman domácích a hosté snadno snižují na 4 : 2. To ale ještě nebylo vše, neboť v 90 min. Malý zvýšil na 5 :2 a zkompltoval tak svůj tattrick. Dobře a slušně hrané utkání narušil jen konflikt vedoucího mužstva hostů, který neunesl pátý gól a nepublikovatelnými výroky urazil pomezní rozhodčí p.Krymovou. Za tento incident hlavní rozhodčí Kuchyňa vykázal vedoucího mužstva hostů z lavičky.