1_SK_Prostejov_novinka

Favorizovaný Prostějov zvítězil v Třebíči vysoko 6 : 0, když domácí dohrávali toto utkání bez třech vyloučených hráčů. Domácí navíc za stavu 0 : 1 neproměnili penaltu.

Branky: 5. a 45.+5. (p) Kroupa, 58. T. Machálek, 64. Zelenka, 66. Nekuda, 78. Fládr.

Soukup – Bagnon, Komínek, Havránek, Klusák – Kelbler (45.+4. Macháček), Chlup, P. Chalupa, Kishita (61. Houser) – Dogui (46. Benda), Tsuchiya.

Sestava Prostějov:
Kofroň – Hirsch, Sus (74. Přikryl), Zelenka, Pančochář – T. Machálek, Petržela, Fládr, M. Machálek (55. Sečkář) – Nekuda, Kroupa.

Rozhodčí: Dubravský – Lakomý, Horák.
Delegát: Racek.
ŽK: 5 (8. a 31. Bagnon, 44. Chlup, 52. Havránek, 64. Benda) – 4 (24. M. Machálek, 25. Kroupa, 25. Sus, 45. Machálek).
ČK: 3 (31. Bagnon, 45.+1. Soukup, 62. Komínek) – 0.
Diváků: 110.

Prostějov se ujal vedení již v 5. min., kdy T. Machálek, po zaváhání domácí obrany, svým centrem před třebíčskou branku našel úplně osamoceného Kroupu, který skóroval hlavou. V 7. min. měli domácí možnost na vyrovnání, střelu Tschuiyi, po přihrávce od Doguiho, ale Kofroň vytěsnil na rohový kop. V 24. min. hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop proti hostům za faul M. Machálka na p. P. Chalupu, velkou příležitost vyrovnat ale Komínek nevyužil, neboť z penalty trefil pouze tyč Kofroňovy branky. V samém závěru prvního poločasu domácí brankář Soukup, po vlastní chybě, fauloval T. Machálka a kopala se penalta i na druhé straně. Navíc Soukup obdržel červenou kartu a následoval tak vyloučeného Bagnona již z 31. min. Soukupa nahradil v domácí brance Macháček, kterého z nařízené penalty, svým druhým gólem, překonal Kroupa. Druhý poločas se již pouze dohrával, navíc v 62. min. rozhodčí posoudil Komínkův souboj s Nekudou na polovině hřiště jako zmaření zjevné brankové možnosti soupeře a třebíčskému kapitánovi udělil rovnou červenou kartu! Početní převahu Prostějov využil ve druhém poločase ke vstřelení dalších čtyřech branek.