Znojmo

Třebíč okusila první prohru v zimní přípravě. Znojemská juniorka porazila HFK Třebíč vysoko 5 : 2. Drtivá většina branek padla již v první půli. Třemi góly se blýskla nová znojemská  posila Pavel Lapeš, který v MSFL v soutěžním ročníku 2013/2014 nastupoval proti Třebíči za SK Hanáckou Slavii Kroměříž a v roce 2014 na podzim za MSK Břeclav.

Branky: 2. Válek, 36. Florián – 15.,18. a30. Lapeš, 28. vlastní (Zbožínek), 75. Kirschner.

Sestava HFK Třebíč:
1.poločas: Kruba – Rybníček, Komínek, Mašek, Zbožínek – Šmíd, Benda, Podzemský, Lorenc – Florián, Válek.
2.poločas: Procházka – Oberreiter, Chalupa P., Chalupa M., Ustohal – Šmíd, Chlup, Kovář, Matějek – Ošmera, Novotný,

Sestava 1.SC ZNOJMO jun.:
Konvalina (46. Bula) – Hříbek Z., Pokorný, Hrazdílek, Celik- Sokol, Le Minh, Alaca, Levai – Lapeš (46. Kirschner), Ylmaz

Znojemská juniorka se v Třebíči představila jako velice fotbalové a rychlé mužstvo. Třebíčský trenér Zelníček měl k dispozici širší kádr hráčů, společně s několika nadějnými dorostenci.

Ve 2. minutě domácí útočník Florián atakoval znojemského obránce, ten chybnou rozehrávkou nabídl míč Válkovi, který skóroval. To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše. Znojemští mladíci, po inkasované brance, začali domácí přehrávat, lépe kombinovali, dostávali se do šancí, které proměňovali.     V 15. minutě unikl po levé straně znojemský Levai, našel centrem Lapeše, který šanci proměňuje.   Totožná situace se opakovala v 18. minutě, Lapeš opět dává gól, tentokrát po akci Sokola a centru z pravé strany.   Domácí se ukázali ve 20. minutě, kdy střela Válka jen těsně minula branku. Po nedorozumění brankáře Kruby a Zbožínka ve 28.minutě, si dezorientovaný obránce dává vlastní gól na 1 : 3.   O 2 minuty později, Lapeš dovršil svůj hattrick, když nebráněn stoperem Maškem, bez problémů zvyšuje na 1 : 4 ! Ve 36. minutě domácí útočník Florián snižuje na 2 : 4, když se k němu odrazil míč po trestném kopu Podzemského.     Ve 47. minutě měl gólovou šanci domácí mladíček Šmíd,kterého vychytal Bula. Hra ve druhém poločase se odbývala převážně ve středu hřiště, jen s několika náznaky šancí na obou stranách, které spolehlivě pochytali oba brankáři Procházka a Bula. V 75. minutě nechali, z levé strany, odcentrovat agilního Celika a nikým nehlídán Kirschner upravuje na konečných 2 : 5 !

Hlasy po utkání:

Libor Zelníček: Toto utkání nám nastavilo „ zrcadlo“ výkonnosti jednotlivých hráčů, jejich přístupu k zápasu a rezervy na kterých musíme zapracovat. Je to jenom přípravné utkání.

Tibor Duda: Juniorka začíná mistr.soutěže dřív, přijeli jsme s ucelenějším kádrem než domácí. Fotbal se musel divákům líbit, padlo hodně gólů, kvalitní utkání, střelecky se zaskvěl Lapeš. Domácí měli nakombinované 2 sestavy,nesehranost byla znát.