1_HFK_Olomouc_120

V utkání o důležité body porazila Třebíč na domácím hřišti 1. HFK Olomouc 3 :2. Stínem utkání bylo zranění domácího Ošmery, který musel do nemocnice na šití pravého ucha po nešetrném zákroku Murina. Ten obdržel v 59. min. červenou kartu a hosté dohrávali o deseti. Hosté v prvním poločase neproměnili pokutový kop.

Branky: 23. Fall, 47. Bagnon, 61. Dogui (PK) – 24. Rozsíval, 76. Heinz.

Matiášek – Bagnon, Havránek, M. Chalupa, Dobrovolný – Ošmera (62. Kelbler), Chlup, P. Chalupa, Kostelecký (72. Florián) – Fall, Dogui (85. Dočekal).

Sestava 1.HFK Olomouc:
Mucha – Kucharčuk (81. Vodička), Kotouč, Murin, Kováč (68. Bořil) – Buček, Rozsíval, Bernard, Hornich – Šteigl, Heinz.

Rozhodčí: Mrázek – Tomanec, Sedláček.
Delegát: Brtníček.
ŽK: 2 (30. Ošmera, 84. Dogui) – 2 (21. a 59. Murin)
ČK: 0 – 1 (59. Murin).
Diváků: 110.

Domácí Třebíč si v prvním poločase vytvořila několik slibných příležitostí, Kostelecký i Ošmera ale ve svých šancích mířili mimo olomouckou branku. Střelecky se neprosadil ani Dogui, který šel dvakrát sám na olomouckého brankáře. Hosté měli v 17. min. výhodu pokutového kopu, Matiášek ale střelu Šteigla na jeho levou ruku vyrazil! Domácí se ujali vedení 1 : 0 v 23. min., když po přihrávce Ošmery před branku hostí Fall s přehledem překonal olomouckého Muchu. Domácí se z vedení neradovali dlouho, hned o minutu později Heinz našel mezi třebíčskými stopery na velkém vápně volného Rozsíval, který bez problémů vyrovnal na 1 : 1. Třebíč se ujala vedení na 2 : 1 hned v samém úvodu druhého poločasu, kdy po standardce Dobrovolného odražený míč uklidil na zadní tyč za Muchova záda Bagnon. Třebíč zvýšila na 3 : 1 v 61. min. z penalty Doguim po nešetrném faulu Murina na Ošmeru, který musel pro zranění pravého ucha střídat. Olomouc snížila na 3 : 2 v 76. min. nechytatelnou střelou Heinze. Hosté si v závěru utkání vytvořili herní převahu, vyrovnat se jim ale již nepodařilo.