1_HFK_Olomouc_ctverec

Třebíč tentokrát potvrdila na domácím hřišti vítězstvím 3:0 získané body z venkovních zápasů v Kroměříži a ve Zlíně. Konvalina ve druhém zápase v řadě udržel čisté konto.

Branky: 34. Bogner, 79. Ošmera,  89. Karásek.

Konvalina – Vavřík, Komínek, Rychetník, Chalupa – Bagnon (79. Peručica), Benda – Dočekal, Heřmánek, Devaloix (39. Ošmera) – Bogner (87. Karásek).

Sestava 1. HFK Olomouc:
Mucha – Krumpolc, Řehák, Horka, Přikryl – Pyclík, Buček, Rýdel, Vychodil (60. Kostoek) – Bořil (46. Bernard), Krejčí (80. Pezzotti).

Rozhodčí: Denev – Hlubinka, Vostrejž. Delegát: Hulcký. ŽK: 2 (Devaloix, Komínek) – 5 (Krejčí, Řehák, Přikryl, Krumpolc, Bernard). Diváků: 130.

Domácí si hned v samém úvodu utkání vytvořili dvě slibné standardky, po centrech Bognera se ale k odraženým míčům nikdo z domácích nedostal. Následně po centru Dočekala v dobrém náběhu hlavičkoval Bogner nad hostující branku. Postupně se do hry dostali i hosté a po zblokované střele Pyclíka Vychodil tváři v tvář Konvaliny mířil do dobře postaveného brankáře. Následně zahrával hostujcí Rýdel dvě standardky zpoza velkého vápna, v obou případech ale byl nepřesný. Domácí se ujali vedení 1 : 0 ve 34. min., kdy Benda přesným míčem za obranu poslal do samostatného úniku Bognera, který překonal vyběhnuvšího Muchu. V závěru prvního poločasu měli domácí obrovskou šanci, kdy Bogner v pokutovém území hledal lépe postavené spoluhráče, obránci hostů však zachránili svého gómana od dalšího gólu.

Ve druhém poločase bezchybně hrající domácí obrana hosty de facto k ničemu vážnějšímu nepustila. Naopak hostující Řehák zastavil pronikajícího Dočekala na hranici velkého vápna jen za cenu žluté karty. Bogner ale s nabídnutou šancí nenaložil zrovna nejlépe, neboť z přímého volného kopu přestřelil olomouckou branku. V 70. min. Heřmánek nastřelil břevno Muchovy branky. Do dvougélového vedení poslal Třebíč Ošmera v 79. min. přesnou střelou na zadní tyč. Výhru 3 : 0 pečetil v 89. min. právě střídající Karásek, který proměnil gólovou přihrávku Ošmery.