pelhrimov

V 1. kole Poháru České pošty Třebíč vyhrála v Pelhřimově 1 : 0 gólem Jiřího Chlupa. Třebíč má tak úspěšně za sebou první soutěžní utkání v novém soutěžním ročníku 2014/2015. Ve 2. kole poháru Třebíč vyzve na domácím hřišti prvoligovou Zbrojovku Brno (středa 13.8.2014 v 17:00 hod.).

FK Pelhřimov – HFK Třebíč 0 : 1 (0 : 0)

Branka: 61. Chlup.

Sestava Pelhřimov:
Matiášek – Čížek, Naniáš, Mádl (75. Duchan), Kmoch, Niederle, Dýnek, Machač (63. Vacek), Obranec, Bartoň (72. Starý), Sládok.

Kruba – P. Chalupa, Komínek, M. Chalupa, Š. Svoboda – Ošmera (75. Kostelecký), Podzemský (89. Havránek), Chlup, Dobrovolný – P. Svoboda, Štourač (81. Florián).

Rozhodčí: Kůrak – Hájek, Pfeifer.
ŽK: 0 – 2 (85. Dobrovolný, 89. Podzemský)
ČK: 0 – 0.
Diváků: 135.

Ve vyrovnaném prvním poločase si Třebíč vytvořila první gólovou šanci v 22. min., kdy se do dobré střelecké pozice dostal Ošmera, jeho střelu ale Matiášek v brance domácích nohama vyrazil. Následně Dobrovolný vyzval k zakončení svojí přihrávkou před branku domácích Štourače, ten ale na přední tyči promáchl. Domácí si vytvořili největší šanci prvního poločasu v jeho samém závěru, ale Dýnkova střela na zadní tyč mířila těsně vedle třebíčské branky.
Třebíč se ujala vedení 1 : 0 v 61. min., kdy Štourač svojí přihrávkou pod sebe vyzval k zakončení Chlupa, který tváří v tvář překonal bezmocného Matiáška. V 67. min. po centru Dobrovolného na zadní tyč zakončoval Ošmera, jeho střelu směřující do pelhřimovské branky ale srazil rukou jeden z domácích obránců bez povšimnutí rozhodčích. Domácí měli blízko k vyrovnání v 76. min., Obranec ale přízemní střelou zpoza velkého vápna trefil pouze tyč Krubovy branky. Pojistit vedení hostí mohl v 80. min. Š. Svoboda, který na polovině hřiště vypíchl míč domácím, jeho sólo přes půl hřiště ale zlikvidoval Matiášek v brance domácích.