FK_Blansko

Třebíčští trenéři se v tomto utkání museli obejít bez jejich úderné síly na pravé straně sestavy, neboť chyběli Ošmera s Vavříkem. I tak dokázali svěřenci Richarda Zemana naplno bodovat v Blansku, když své samostatné úniky dokázal, po skvělých přihrávkách Duby, gólově přetavit Bogner.

Branky: 56. Šplíchal – 10. a 34. Bogner.

Sestava Blansko:
Juran – Šplíchal, Píšek, Muller (59. Kolařík), Koláček – Duda, Kratochvíl – Chloupek (59. Kutal), Koudelka, Trtílek – Motyčka (80. Gromský).

Konvalina – Benda, Komínek, Rychetník, Chalupa – Bagnon, Heřmánek (90.+2. Novotný) – Šmíd (66. Karásek), Duba, Dočekal – Bogner.

Rozhodčí: Cieskar – Hlubinka, Dohnálek. Delegát: Kaláb. ŽK: 2 (Duda, Koláček) – 4 (Duba, Dočekal, Bogner, Karásek). Diváků: 300.

Třebíč se ujala vedení 1 : 0 již v 10. min., když po rychlém protiútoku Duba výbornou přihrávkou mezi blanenskými stopery vyslal do samostatného úniku Bognera, který své sólo bez větších problémů proměnil. Následně si vytvářeli brankové příležitosti i domácí, ale bez gólového efektu. V 25. min. byli domácí velmi blízko vyrovnání, ale Chloupek hlavičkoval tváří v tvář do dobře postaveného Konvaliny. O 3. min. později musel Konvalina opět zasahovat proti Chloupkovi, kterého vychytal v gólové šanci. Ve 34. min., po zahrané standardce Koudelkou, skončil míč na břevně třebíčské branky a domácí zahrávali rohový kop. Namísto domácích ale opět udeřili hosté, neboť jim dokonale vyšel další rychlý protiútok, kdy Duba vyslal z půle hřiště do samostatného úniku Bognera, který se ani napodruhé nemýlil a poslal Třebíč do dvoubrankového vedení.

Domácí si hned od začátku druhého poločasu vytvořili herní převahu, nicméně na druhé straně, v 55. min. třebíčský Dočekal nevyužil svoji gólovou příležitost. Domácí se ale dočkali kontaktního gólu v 56. min., kdy, po zahrané standardce Koudelkou na přední tyč a teči Šplíchala, skončil míč za Konvalinovými zády. Další příležitosti ale domácí nevyužili, ani tu v poslední minutě utkání, kdy vysunutého stopera Píška skvěle vychytal Konvalina.

Třebíč si tak z Blanska odvezla všechny tři body za vítězství 2 : 1 a posunula se na čelo třetiligové tabulky.