632

HFK Třebíč sehrál v neděli 20.7.2014 přátelské utkání s prvoligovým týmem FC Vysočinou Jihlava, ve kterém prohrál 3 : 1. Za domácí v prvním poločase skórovali Vaculík a Harba, ve druhém poločase na 3 : 0 zvyšoval T. Kučera. Za Třebíč se v závěru utkání brankově prosadil Bya.

FC Vysočina Jihlava – HFK Třebíč 3 : 1 (2 : 0)

Branky: 15. Vaculík, 27. Harba, 60. Kučera – 87. Bya.

Sestava FC Vysočina Jihlava:
Hanuš (46. Vejmola) – Vidlička (46. Krejčí), Kryštůfek, Tlustý, Koštrna – Lipták, Koloušek (46. Marek) – Kukoľ (46. Fulnek), Kučera, Vaculík (46. Kliment) – Harba (46. Teplý).

Sestava HFK Třebíč:
Kruba – Honz (46. Rybníček), Komínek, P. Chalupa (46. Amara), Š. Svoboda (70. Kostelecký) – Ošmera (46. Šural), Chlup, P. Svoboda (70. Ošmera), Dobrovolný (46. Konate) – Podzemský (46. Bya), Štourač (70. Válek).

V první šanci utkání se ocitl v 6. min. po rohu Kolouška zakončující Kryštůfek. Gólman Kruba však dokázal jeho pohotový pokus z bezprostřední blízkosti chytit. Hosté nastoupili se zabezpečenou a koncentrovanou obranou, kteří ale dokázala využívat hru na rychlé brejky. Po jednom z nich v 15. min. po přihrávce Ošmery před jihlavskou branku v gólové šanci P. Svoboda hlavičkoval pouze do náruče brankáře Hanuše. Hned z protiútoku ale šla do vedení 1 : 0 domácí Vysočina, kdy se přesnou hlavičkou prosadil Vaculík po centru Liptáka na zadní tyč. O dvě minuty později v gólové šanci domácí Harba hlavičkoval nad. Ten se však střelecky prosadil ve 27. min., když hlavou překonal Krubu po centru Kukoľa. V závěru poločasu T. Kučera prošel přes půl hřiště, své sólo však zakončil střelou těsně vedle tyče.
Třebíč mohla snížit hned v úvodu druhého poločasu, když míč za obranu dostal útočník z Pobřeží Slonoviny Bya, ovšem jeho samostatný únik Vejmola výborným zákrokem zlikvidoval. T. Kučera se brankově prosadil v 60. min., když překonal Krubu přízemní střelou k tyče zpoza velkého vápna a zvýšil tak již na 3 : 0. V dalších brankových příležitostech se ocitli domácí Fulnek, Teplý či opět T. Kučera, gólman Krubu však již nepřekonali. Třebíč snížila na konečných 3 : 1 v 87. min., když se po přihrávce Rybníčka před jihlavskou branku střelecky prosadil Bya.