FC_Velke_Mezirici_ctverec

Třebíč dokázala po vyloučení Havránka v poslední desetiminutovce srovnat dvougólové manko brankami Richarda Novotného, navíc se závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího měl na noze tříbodovou trefu Ošmera, jeho pokus ale Invald zneškodnil.

Branky: 59. Simr, 63. Demeter z pen. – 84. a 87. Novotný.

Sestava Velké Meziříčí.
Invald – Vyskočil (74. Z. Mucha), P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal (66. Kratochvíl), Berka (81. Pokorný), Šuta, Demeter – Simr.

Matiášek – Bagnon (71. Kelbler), Komínek, Havránek, P. Chalupa – Ošmera, Chlup, Dobrovolný, Kostelecký (66. M. Chalupa) – Fall, Dogui (80. Novotný).

Rozhodčí: Mikyska – Černý, Mayer.
Delegát: Poklop.
ŽK: 3 (Berka, Demeter, P. Mucha) – 2 (Komínek, Havránek)
ČK: 0 – 1 (62. Havránek).
Diváků: 820.

Domácí v 1. poločase hrozili nejvíce z pravé strany po centrech Dolejše, Simr se ale před brankou Třebíče nedokázal prosadit. Největší šanci měl v 29. min., kdy si naběhl před Havránka, jeho střela ale jen těsně minula Matiáškovu branku. Šance měla na druhé straně i Třebíč, Doguiho dvakrát vychytal Invald, hlavička P. Chalupy po rohovém kopu Dobrovolného jen těsně minula domácí branku.

Domácí se ujali vedení 1 : 0 v 59. min. po rohovém kopu Demetera, kdy se přesnou hlavičkou prosadil Simr. V 62. min. Havránek ve vápně fauloval Simra a po druhé žluté kartě musel do kabin. Nařízenou penaltu proměnil Demeter a poslal domácí do vedení 2 : 0. Následně měli domácí několik vyložených příležitostí, Simr ani Demeter ale výborně chytajícího Matiáška nepřekonali. Závěr utkání plně patřil Třebíčským, kteří v poslední desetiminutovce dokázali vyrovnat na 2 : 2. Nejprve v 84. min. Fall centrovaným míčem, po zahrané standardce téměř z půlky hřiště, našel na zadní tyči nabíhajícího střídajícího Novotného, který pohotovou střelou k tyči snížil na 2 : 1. O tři minuty později, po malé domů domácích, Invald nastřelil atakujícího Novotného, který do prázdné branky vyrovnal na 2 : 2. Se závěrečným hvizdem hlavního rozhodčího se ve středu hřiště zmocnil míče Ošmera, svůj samostatný únik ale nedokázal přetavit v tříbodový zisk.