NÁMĚŠŤ

Naše „B“ mužstvo remízovalo v Náměšti n. Osl. 1 : 1, když vedlo po prvním poločase brankou Martina Chalupy. Vzhledem ke zranění brankářů a souběžně hraném utkání „A“ mužstva nastoupil do branky stoper Houser. A v zápase si vedl skvěle.

Branky: 47. Šimončič (PK) – 17. M. Chalupa.

Sestava Třebíč „B“:
Houser – Pohořilský (71. Hronek), Mašek, Chalupa M., Oberreiter, – Kishita, Šmíd (75. Holý), Lorenc, Karásek (83. Uličný O.) – Kovář, Zsihovics.

Vzhledem ke zranění  brankářů a souběžně hraném utkání „A“ mužstva, nastoupil do branky stoper Houser. V zápase si vedl skvěle. Hned ve 2. min. Kovář šel sám na domácího brankáře, ale nezodpovědným zakončením pohrdl brankou. V 7. min. měl gólovou šanci Zsihovics, který netrefil branku. Hráli jsme aktivněji než domácí, vytvářeli si střelecké příležitosti. Střely Karáska, Lorence a Kováře nenašly brankovou konstrukci.  Gól se dostavil v 17. min. Na centr Kishity si naskočil Martin Chalupa a hlavou otevřel skóre. Ve 21. min. Zsihovics proběhl domácí obranou, sám před brankářem volil technickou střelu, která skončila na břevně Bednářovy branky. Domácí hráli na vysunutého Šimončiče. Ten svojí rychlostí dělal problémy obráncům.  V 26. min. se zaskvěl Houser, když zlikvidoval sólo Šimončiče.  Navýšit skóre jsme mohli ve 29. min. Rohový kop Kishity prolétl přes obranu až k Chalupovi, který nestačil uklidit míč do sítě. Domácí mohli vyrovnat opět Šimončičem, jeho střelu bravurně vyrazil Houser. Měli jsme několik nebezpečných rohů, které jsme nezužitkovali.

Ve druhém poločase jsme dostali domácí zbytečně do zápasu, zejména ztrátou  přihrávek ve středu hřiště. Ve 47. min. Mašek, po souboji s útočníkem, upadl ve vlastním pokutovém území na míč, rozhodčí ukázal na penaltu. Šimončič srovnal skóre. Vstřelený gól nabudil domácí k větší aktivitě. My jsme byli zbytečně nervózní a dost kazili přihrávky. Málem nás potrestal opět Šimončič, kterého vychytal výtečný Houser. V 68. min. vypadl míč domácímu brankáři. Bohužel jsme nedokázali protlačit míč ze 2 metrů do branky. Šanci měl i Zsihovics, kterého střela prolétla vedle domácí branky. Utkání se lámalo. Šmíd mohl zvýšit v 73. min. Po výtečném úniku z pravé strany postupoval sám na brankáře a nepochopitelně nahrával obsazenému hráči. Domácím, naopak, sebral gólovou radost opět Houser. Mohli jsme ještě dát branku v 88. a 89. min. Při přečíslení jsme šli 4 na 2, ale špatným řešením jsme o možnost výhry přišli.

Do branky dnes musel  stoper Houser. V žákovských kategoriích chytal, tak jsme obavy neměli, naopak. Zachytal skvěle! Měli jsme utkání rozhodnout v prvním poločase. Domácí měli dvě šance, které Radek Houser zlikvidoval, my ale pět. Ve druhém poločase domácí byli lepší, my  pasivní. Řešení gólových situací, které jsme měli, přičítám k nezodpovědnosti i nevyzrálosti mladých hráčů. Domácí si remízu, zejména za druhý poločas, zasloužili. Chtít tři body, zejména za druhý poločas, by byla naše drzost! Pavel Němec st., trenér.

Nejlepší hráči HFK Třebíč: HOUSER, Chalupa M., Zsihovics.