Podzim 2014 starší dorost

Divizní starší dorost přezimuje na 1. místě tabulky, když za 10 výher, 1 remízu a 1 prohru získal 31 bodů. Prohrál pouze v Kyjově 1 : 0, nejvyšším rozdílem 8 : 1 vyhrál doma s Břeclaví „B“. V podzimní části nastoupilo za starší dorost HFK Třebíč celkem 26 hráčů.

HFK Třebíč – Tatran Bohunice 4 : 2 (2 : 2)

Branky: 41. a 89. (p) Šmíd, 70. Novotný, 80. Uličný O.

Sestava: Tesař – Svoboda, Houser, Štefánek (20. Ježek, 69. Holý), Valíček – Uličný O., Šmíd, Lorenc, Karásek (46. Uličný J.) – Novotný, Kovář (89. Pánek).

Soupeř se představil velmi kvalitní a fotbalový. První poločas jsme naší pasivní hrou soupeři darovali vedení. Po poločase se naše mužstvo zvedlo, začali jsme soupeře přehrávat, napadali jsme a vstřelili jsme 2 góly.

FC Kyjov 1919 – HFK Třebíč 1 : 0 (1 : 0)

Sestava: Tesař – Svoboda (64. Pánek), Houser, Valíček, Uličný J. (80. Hort) – Holý (58. Čajánek), Šmíd, Novotný, Lorenc – Kovář, Hronek (70. Uličný O.).

Nováček soutěže se představil jako velmi důrazný soupeř, měli vysunutý dressing. Těžko jsme se s jejich hrou vyrovnávali. Inkasovali jsme branku, na kterou jsme nedokázali po celý zápas odpovědět. Bylo velmi mrzuté, že jsme neproměnili více než 6 gólových šanci a proto jsme prohráli.

HFK Třebíč – FK Pelhřimov 5 : 0 (4 : 0)

Branky: 2. Dočekal, 18. Hronek, 32.a 88. Kovář, 34. Lorenc.

Sestava: Tesař – Svoboda, Sáček, Houser, Uličný J. – Šmíd (81. Pánek), Lorenc, Zsihovics (58. Uličný O.), Hronek (46. Holý) – Kovář, Dočekal (74. Hort).

Proti Pelhřimovu jsme postavili nového hráče Michala Dočekala, který ostatní kluky převyšoval důrazem. Vyšel nám vstup do zápasu, dali jsme rychlý gól. Celý první poločas jsme nepustili soupeře do žádné brankové příležitosti a v podstatě čtyřmi brankami v prvním poločase jsme zápas rozhodli.

HFK Třebíč – FC ŽĎAS Žďár n. Sáz. 1 : 1 (1 : 1)

Branka: 28. Novotný.

Sestava: Procházka – Valíček, Houser, Karásek (73. Holý), Uličný J. – Šmíd, Zsihovics (65. Hort), Lorenc (86. Čajánek), Uličný O. (61. Hronek) – Kovář, Novotný.

Tento zápas se rozhodoval v prvním poločase. Na naši vedoucí branku soupeř během pár minut zareagoval a srovnal. 2. půli jsme soupeře přehrávali, ale vinou neproměňování velkých brankových příležitostí skončil zápas remízou.

FC Boskovice – HFK Třebíč 0 : 5 (0 : 1)

Branky: Novotný 3, Doležal, Hronek.

Sestava: Tesař – Valíček, Houser, Karásek, Uličný J. (78. Sáček) – Hronek (73. Trnka), Šmíd (84. Hovorka), Lorenc, Uličný O. – Čajánek (73. Doležal), Novotný.

Utkání se hrálo na UT, která měla katastrofální povrch. Soupeř měl obrovskou výškovou převahu. Snažili jsme se hrát rychlý fotbal, narážečky – eliminovat jejich hru, což byl dobrý tah. Dali jsme rychlou branku a celý zápas jsme kontrolovali hru a ve druhé půli přišli další branky. Střelecky disponovaný byl Novotný, který dal 3 branky. Do zápasu zasáhli 3 hráči ročníku 99. Vítězství bylo zasloužené.

HFK Třebíč – MSK Břeclav „B“ 8 : 1 (6 : 0)

Branky: 20. Uličný O., 21, 25., 28. (p), 36. a 40. Novotný, 64. a 88. Zsihovics.

Sestava: Procházka – Valíček, Houser, Karásek, Uličný J. – Holý, Šmíd, Lorenc (46. Zsihovics), Uličný O. – Novotný (57. Čajánek), Hronek (57. Pánek).

Zápas jsme rozhodli po půl hodině hry. Zápas vyšel útočníku Novotnému, který za 19 minut vsítil 5 branek. 2. půle se už jen z nutnosti dohrávala.

SFK Vrchovina – HFK Třebíč 2 : 3 (2 : 1)

Branky: 22. Houser, 52. a 64. Zsihovics.

Sestava: Procházka – Valíček, Houser, Karásek, Uličný J. – Šmíd, Zsihovics (67. Hronek), Lorenc (88. Sáček), Holý (76. Uličný O.) – Kovář (84. Trnka), Novotný.

V dalším utkání jsme zajížděli na půdu Vrchoviny, kde nás čekal velice kvalitní a houževnatý celek. Domácí vedli v poločase 2:1, kdy dali branky ze standartních situací. V druhém poločase jsme začali hrát nátlakovější fotbal, začali jsme soupeře přehrávat a dávat branky. Tento zápas jsme otočili a vyhráli. Utkání bylo nejkvalitnější, co se na podzim hrálo.

HFK Třebíč – FK Blansko 3 : 2 (2 : 1)

Branky: 26. Novotný, 41. Uličný O., 79. Hronek.

Sestava: Tesař – Valíček, Houser, Karásek, Uličný J. – Holý (77. Čajánek), Lorenc (87. Trnka), Šmíd, Uličný O. (81. Sáček) – Zsihovics (43. Hronek, 89. Svoboda), Novotný.

Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Utkání zdramatizovala laciná branka, kterou jsme dostali na 2:2. 11 minut před koncem se nádherně trefil mladík Hronek a strhnul vítězství na naší stranu.

FC Viktoria Otrokovice – HFK Třebíč 1 : 2 (1 : 1)

Branky: 39. Holý, 58. Novotný.

Sestava: Tesař – Valíček, Houser, Karásek, Uličný J. – Holý (84. Sáček), Šmíd, Lorenc (82. Hort), Hronek (46. Svoboda) – Čajánek (46. Uličný O., 88. Pánek), Novotný.

Otrokovice se v domácím prostředí na UT představili jako houževnatý a rychlý celek. V 1. poločase jsme měli více gólových šancí, vedli jsme, ale další šance jsme trestuhodně zahazovali. V poslední vteřině před odchodem do kabin jsme dostali branku po chybě v pokutovém území. Ve druhém poločase kvalitní hra z obou stran pokračovala. Rozhodli jsme gólem Novotného v 58. minutě. Ve zbytku utkání jsme hru kontrolovali.

HFK Třebíč – FC Slovan Havlíčkův Brod „B“ 4 : 0 (3 : 0)

Branky: 2. a 36. Novotný, 43. Uličný O., 78. Hort.

Sestava: Tesař (75. Rousek) – Svoboda, Sáček, Houser, Uličný J. – Valíček (62. Hort), Šmíd, Zsihovics, Uličný O. (85. Pánek) – Holý (81. Trnka), Novotný (71. Čajánek).

V tomto zápase jsme záměrně nepostavili některé hráče, kteří šli za juniorku. Vyšel nám úvod zápasu. Střídající hráči, kteří do zápasu zasáhli, podali velice dobrý výkon. Soupeře jsme do ničeho vážnějšího nepustili.

FC Velké Meziříčí – HFK Třebíč 3 : 6 (2 : 3)

Branky: 12. a 41. Novotný, 20. Valíček, 74. Lorenc, 77. Uličný O., 82. Čajánek.

Sestava: Procházka – Svoboda (83. Pánek), Houser, Karásek, Uličný J. (77. Čajánek) – Valíček, Šmíd (83. Hort), Zsihovics (46. Hronek), Lorenc – Novotný, Holý (53. Uličný O.).

Utkání se opět odehrálo na UT za husté mlhy. Během čtvrt hodiny zápasu jsme vedli 2:0. Bohužel po individuálních chybách jsme o vedení během chvíle přišli. 2. půli jsme domácí zatlačili a zaslouženě přidali další branky.

HFK Třebíč – FC Sparta Brno „B“ 5 : 0 (2 : 0)

Branky: 20. Hronek, 25. 78. 79. a 85. Holý.

Sestava: Procházka – Svoboda, Houser, Karásek, Uličný J. – Hronek (75. Pánek), Šmíd (78. Hort), Lorenc, Valíček (23. Holý) – Zsihovics (46. Čajánek), Novotný (81. Sáček).

V 1. půli jsme měli mnoho brankových příležitostí, které jsme zúročili góly až po 20. minutě. Soupeř byl houževnatý a vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem. Zápas vyšel střídajícímu Holému, který vstřelil 4 branky.