1_SK_Prostejov_ctverec

O výhře domácích rozhodla větší zkušenost a produktivita v zakončení. Ve druhém poločase měl dvakrát na noze vyrovnávací gól střídající Dočekal. Domácí rozhodli o svém vítězství 3 : 1 v 81. min. z pokutového kopu.

Branky: 8. a 81. (p) Kroupa, 31. Zelenka – 55. Fall

Sestava Prostějov:
Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – Petržela (82. Langer), Fládr, Zelenka, Sečkář (62. Koudelka) – Nekuda (88. Machálek), Kroupa.

Matiášek – Chlup, Komínek, Havránek, P. Chalupa (83. Oberreiter) – Ošmera, Fall, Dobrovolný, Kostelecký (72. M. Chalupa) – Kelbler (61. Dočekal), Dogui.

Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Miklík.
Delegát: Holčák.
ŽK: 1 (79. Pančochář) – 5 (27. Dobrovolný, 46. Dogui, 78. M. Chalupa, 80. P. Chalupa, 85. Chlup).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 470.

Do utkání mnohem lépe vstoupili domácí, kteří se ujali vedení 1 : 0 již v 8. min. po gólu Kroupy. Následně na druhé straně dvakrát po sobě zahrozil rychlonohý Dogui, jeho nabídky před brankou domácích ale nikdo nedokázal využít. Ve 21. min. se po pravé straně prosadil Ošmera, střelou na přední tyč ale pouze trefil ležícího Kofroně. V 31. mín. domácí vedli již 2 : 0, když odražený míč se dostal k Zelenkovi a ten z velkého vápna střelou za tyč překonal Matiáška.
Ve druhém poločase Třebíč sahala po vyrovnání. V 55. min. Fall dalekonosnou přesnou střelou k tyči snížil na 2 : 1. Následně Kofroň neudržel ve své moci střelu Ošmery, Dočekal  ovšem v tutovce z dorážky mířil vysoko nad.  Následně po rohovém kopu Dobrovolného se dostal opět k Dočekalovi, jeho tečovaná střela ale skončila na břevně domácí branky. Domácí rozhodli o svém vítězství v 81. min., kdy P. Chalupa ve velkém vápně fauloval Koudelku a Kroupa z penalty vstřelil třetí gól domácích.

Miloslav Loucký po utkání:
„Dá se říci, že jsme domácím darovali body, protože zápas rozhodly naše individuální chyby a neproměňování vlastních šancí. Z mého pohledu jsme tady prohrát neměli. Penalta byla v podstatě zbytečná, faul nic neřešil. Předtím jsme nějaké šance měli, byť jsme si nevytvořili souvislejší tlak, a penalta deset minut před koncem vše zhatila. Byla to naše velká chyba,“