1_SK_Prostejov_novinka

Třebíč vstřelila v Prostějově, nebudeme-li počítat vlastní gól v Opavě, první dva góly v jarní části soutěže, což stačilo na remízu 2 : 2. Stalo se tak po 10 odehraných kolech. Třebíč vyrovnala dvougólové vedení domácích v poslední pětiminutovce, kdy se trefili P. Chalupa a Florián. Na jarní vítězství ovšem Třebíč stále čeká.

Branky: 16. Kroupa, 19. Hirsch – 85. Chalupa, 89. Florián.

Sestava Prostějov:
Kofroň – Hirsch, Sus, Zatloukal, Rus – Koudelka, Fláce (69. Petržela), Zelenka, Pančochář (62. Sečkář) – Machálek (57. Šteigl), Kroupa.

Doležal – Igbinoba (46. M. Chalupa), Komínek, Havránek, Abayomi – Ošmera (83. Johnson), P. Chalupa, Chlup, Dobrovolný – Florián, Oura (46. Novotný).

Rozhodčí: Záloha – Dresler, Richtár.
Delegát: Urban.
ŽK: 1 (89. Hirsch) – 1 (44. Abayomi).
ČK: 0 – 0.
Diváků: 290.

Hned v úvodu utkání Třebíč zahrozila z pravé strany, kdy přízemní střelu Dobrovolného na přední tyč Kofroň, díky podmáčenému terénu, nedokázal udržet ve své náruči. Následně ale domácí dokázali jít do dvoubrankového vedení. V 16. min. po centru Hirsche z pravé strany Kroupa hlavičkou k pravé tyči otevřel skóre utkání. O tři minuty později se ve velkém vápně hostí prosadil Hirsch a přízemní střelou k pravé tyči zvýšil na 2 : 0. Ve 30. min. domácí Zelenka střelou z přímého volného kopu přes zeď pořádně protáhl Doležala, který stačil míč vyrazit, z následné dorážky Zatloukal mířil pouze do ležícího třebíčského gólman. Hosté si vytvořili brankovou příležitost ve 39. min., kdy po narážečce s Ourou, Florián sám před brankou domácích mířil z úhlu mimo zadní tyč.
Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, z herní převahy ovšem vytěžili pouze zblokovanou střelu Floriána na roh. Domácí mohli navýšit svůj dvoubrankový náskok v 66. min., kdy Doležal vyrazil přízemní střelu střídajícího Šteigla, z následné dorážky další domácí střídající hráč Sečkář mířil pouze do boční sítě. O dvě minuty později na druhé straně po zahrané standardce Floriánem domácí brankář Kofroň reflexivně zneškodnil hlavičku Komínka. Závěr utkání patřil hostům z Třebíče. Nejprve v 85. min. P. Chalupa, po rohovém kopu Dobrovolného, krásnou hlavičkou snížil na 2 : 1 a v 89. min. Florián střelou na zadní tyč vyrovnal na konečných 2 : 2.