1_HFK_Olomouc_ctverec

V dalším utkání o důležité body o záchranu Třebíč nebodovala ani v olomoucké Holici. Prohrála totiž 3 : 0, když gólové šance Peručicy a zejména Dočekala zůstaly nevyslyšeny. Domácí navíc ve druhém poločase neproměnili pokutový kop.

Branky: 18. a 70. Rýdel, 64. Nekuda.

Sestava Olomouc:
Mucha – Řehák, Horka, Buček, Vedral – Přikryl, Šteigl (76. Pyclík), Rýdel, Kováč (87. Weinlich) – Žák, Nekuda (85. Krejčí).

Staněk – Bagnon, Komínek, Igbinoba, Karásek – Heřmánek, Peručica – Novotný (70. Šmíd), Bogner, Dočekal (79. Hronek) – Johnson (60. Bence).

Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Trigas. Delegát: Mikel. ŽK: 1 (74. Rýdel) – 3 (8. Komínek, 18. Bagnon, 43. Dočekal). Diváků: 120.

První gólovou šanci v tomto utkání si vytvořila hostující Třebíč, slabou střelu Peručicy ale Mucha bez problémů chytil. V 18. min. ale bylo všechno jinak. Domácí kapitán Rýdel zahrával z cca 25 m přímý volný kop a umístěnou střelou k tyči poslal domácí do vedení 1 : 0. Od vstřelené branky 1. poločas patřil již pouze domácím a následně v 22. min. Žák v gólové šanci hlavičkoval těsně vedle Staňkovy branky. O dvě minuty později měli domácí výhodu pokutového kopu, penaltu Horky ale Staněk chytil. Další tutovku měli domácí ve 44. min., tváří v tvář ale Staněk vychytal Žáka.
Do druhého poločasu vstoupila lépe Třebíč a po přihrávce Heřmánka šel sám na domácí branku Dočekal. Svůj únik ale zakončil střelou do vyběhnuvšího Muchy. Naopak domácí své nabídnuté brankové příležitosti dokázali náležitě využít. V 64. min. po centru do velkého vápna se k odraženému míči dostal Nekuda a zvýšil na 2 : 0 pro domácí. Na konečných 3 : 0 zvyšoval olomoucký Rýdel v 70. min. po přihrávce Nekudy.