1_HFK_Olomouc_ctverec

V dalším důležitém utkání o mistrovské body Třebíč střelecky selhala a z olomoucké Holice odjela bez bodu.

Branky: 53. Heinz, 62. Šteigl.

Sestava 1. HFK Olomouc:
Mucha – Přikryl, Srnec, Kotouč, Petrič – Šteigl (90. Kostorek), Buček, Heinz, Marek (79. Kováč) – Pyclík (88. Bořil), Pezzotti.

Sestava HFK Třebíč:
Procházka – P. Chalupa, Komínek, Havránek (79. Bagnon), Dobrovolný – Ošmera, Chlup (83. Kishita), Benda, Novotný – Dočekal, Dogui (58. Kelbler).

Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Polák.
Delegát: Lenfeld.
ŽK: 3 (40. a 77. Přikryl, 62. Buček) – 1 (37. Dočekal).
ČK: 1 (77. Přikryl) – 0.
Diváků: 135.

Diváci viděli v prvním poločase plejádu neproměněných brankových příležitostí třebíčských fotbalistů, což se jim také stalo v tomto utkání osudným. Třebíč totiž měla již v první minutě utkání dvě gólové šance, Dočekal ani Dogui ale gólově neuspěli. Následně mohl opět skórovat Dočekal, v obou svých gólových příležitostech byl však opět neúspěšný. Třebíčský brankář Procházka se poprvé ukázal v akci v 29. min., kdy bezpečně kryl přízemní Bučkovu střelu. V 31. min. byla Třebíč opět blízko vedoucího gólu, Novotný, po přihrávce Dočekala, ale tváří v tvář domácího brankáře Muchu nedokázal překonat. Z následného rohového kopu, v jasné gólové příležitosti, Komínek mířil pouze do noh domácího gólmana. V další jasné gólové šanci se v 39. min. ocitl Dogui, po přihrávce Dobrovolného mířil však pouze do dobře postaveného gólmana.

Ráz druhého poločasu určila 53. min., kdy hlavní rozhodčí Mikyska Komínkovo čisté odebrání balonu Markovi posoudil jako nedovolené a nařídil přímý volný kop těsně před velkým vápnem třebíčských. K míči se postavil exreprezentant Heinz a střelou přes zeď poslal domácí do vedení 1 : 0. V 62. min. po rychlém protiútoku do otevřené třebíčské obrany dostal až příliš volného prostoru Šteigl, který umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2 : 0. Třebíč mohla snížit v 71. min., střídající Kelbler ale tváří v tvář Muchu nepřekonal. V 77. min. byl vyloučen domácí Přikryl po faulu na Havránka, Třebíč se ale na zvrat v utkání již nezmohla.