Tatran Brno Bohunice – HFK Třebíč 1 : 2 (0 : 1)

18-08-2012

Tři body za vítězství v Bohunicích zařídil pro Třebíč dvěma přesnými trefami Podzemský. V třebíčském dresu se představila nová posila, srbský útočník, Aleksa Andrejič, který přišel na hostování z 1. SC Znojmo do konce tohoto roku.

Branky: 11. a 53. Podzemský – 61. Kotol

Sestava Tatran Brno Bohunice:
Gruber – Masařík, Píšek, Hanousek, Vjater (78. Solnický) – Buchtík (46. Kotol), Kostka, Forman, Kulička – Tonev (59. Stehlík), Vávra.

Sestava HFK Třebíč:
Zrzavý -  Svoboda, Komínek, Havránek, P. Chalupa – Herc, P. Čermák, Podzemský, Durda (59. Florián) – I. Čermák (67. Chlup), Andrejič (88. Benda).

Rozhodčí: Hrůza – Smekal, Hlubinka.
Delegát: Sedláček.
ŽK: 4 – 2.
ČK: 0 - 0.
Diváků: 170.

Hostující Třebíč začala utkání aktivně a již v 11. min. se ujala vedení 0 : 1. Š. Svoboda se prosadil na pravé straně hřiště a přihrávkou před branku našel Podzemského, který přesnou trefou otevřel skóre utkání. V 16. min. Durda centrem za obranu našel na penaltě úplně volního I. Čermáka, ten ale z otočky přestřelil. Domácí byli blízko vyrovnání v 26. min., dobře mířenou hlavičku Vávry ale reflexivním zákrokem Zrzavý zlikvidoval. V 37. min. I. Čermák z úhlu nastřelil břevno domácí branky. Další možnost ke skórování v prvním poločase měl třebíčský Herc, jeho střelu směřující do domácí branky ale jeden z bohunických obránců vykopl do bezpečí. Domácím se ještě do poločasu podařil rychlý brejk, Tonevovu šanci ale včasným vyběhnutím pod jeho nohy zlikvidoval Zrzavý.
I druhý poločas lépe vyšel hostům. V 53. min. se prosadil po pravé straně hřiště I. Čermák, jehož centr před branku domácí obránce nešťastně sklepl k úplně volnému Podzemskému, který s přehledem zvýšil na 0 : 2. Domácím se podařilo snížit v 61. min., kdy centr z pravé strany prošel celou třebíčskou obranou a střídající Kotol uklidil míč k pravé tyči Zrzavého branky. Následně v 65. min. opět Kotol nebezpečně hlavičkoval pod břevno, jeho pokus ale Zrzavý vytěsnil nad břevno. Domácí od tohoto momentu zvýšili aktivitu s cílem vyrovnat, vytvořili si však pouze dvě standardní situace v blízkosti velkého vápna, které nedokázali brankově zužitkovat. Naopak v 82. min. vyslal Podzemský do samostatného úniku Floriána, ten ale tváří v tvář Grubera v brance domácích nepřekonal.